Timur Bekmambetov
Nazanin Boniadi
Rodrigo Santoro

A Ben-Hur című epikus film főhősét, Judah Ben-Hur (Jack Huston) herceget mostohatestére, a római hadsereg tisztje, Messala (Toby Kebbell) igaztalanul megvádolja árulással. A férfit megfosztják címétől, elszakítják a családjától és a nőtől (Nazanin Boniadi), akit szeret, és rabszolgaságba… Több

Forgatókönyvíró: Keith R. Clarke, John Ridley
Premier (HU): 2016.08.18. | HBO Max (2023.12.01.)

Ben Hur  (1959)

Ben Hur  (1925)

2023.12.21 Artemisia

Ben-Hur az AliExpressről

A William Wyler-féle Ben-Hur (1959) az a filmklasszikus, amelyet nem lehet eléggé méltatni: a 11 Oscar-díj és kultfilm státusz még kevés a mű értékének és felmérhetetlen hatásának kifejezésére. Noha maga is Lew Wallace zseniális regényének 3. megfilm... Teljes kritika

2022.02.10 dailyfilmsan

Hosszú, de látványos volt a film, de így is csak a középmezőnyt karcolgatja. Direkt a régi verzióval kezdtem, hogy legyen viszonyítási alapom, és esküszöm, a régi '59-es film többet nyújtott CGI-effektek nélkül, mint ez. Bár ne lett volna annyi CGI-effekt ebben a filmben, bár. Akkor esetleg egy fokkal jobb lett volna.

2017.12.13 Yosihiro

Hoppá egy remek BEN HUR feldolgozás kérem remek színészi alakítással. Élvezhető jó film remek kikapcsolódás volt. Nem csalódtam benne.

2018.07.18 Norbert93 Nézhetetlen

Még paródiának is gyenge....egyszerűen minősíthetetlen. Egy klasszikus feldolgozása egyébként is halálra van ítélve, ilyen megvalósításban pedig jobb lett volna ha el sem készül. Nem értem, hogy gondolták, hogy ez a film sikeres lesz.

2018.05.03 dulkap

Ez volt az a film, ami tuti bukásra volt ítélve, mind kritikailag, mind anyagilag. Nem is azért mert lehetett tudni, hogy bűn rossz lesz (egyébként nem lett az), hanem azt a filmet remake-elték, ami szerintem benne van abban 5-10 filmet, amit értelme... Több

Esther szerepét Gal Gadot-nak szánták eredetileg, ám a színésznő más munkái miatt nem tudta vállalni a szerepet. Ezután kapta meg Nazanin Boniadi Esther szerepét.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ez Mogan Freeman második filmje a Metro-Goldwyn-Mayer-nél az 1996-os "Moll Flanders" óta.Szerző: puffancshercegnő

Morgan Freeman narrációja hallható a film elején és végén, aminek nagy részét a mississippi-beli Clarksdale-ben vettek fel.Szerző: puffancshercegnő

A főszerepet felajánlották Tom Hiddleston-nak, de ő inkább a Kong: Skull Island-et választotta.Szerző: puffancshercegnő

(2016. 08. 19.)
A gályarabságra ítélt klasszikus
Timur Bekmambetov megpróbálta, ám körülbelül annyi esélye volt a diadalra, mint sikeres kocsiversenyt rendezni a lebontott Népstadionban. Igaz, ahhoz azért ő is kellett, hogy az új Ben-Hur ne csak felesleges legyen, hanem rossz is. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. Több

(2016. 08. 20.)
Ben Hur
Timur Bekmambetov fogta a múlt évszázad egyik legnagyobb filmjét, és a vérfrissítés jegyében nemes egyszerűséggel egy gagyi látványfilmmé degradálta. 40/100 Több

(2016. 08. 18.)
Összességében egy látványos nyári blockbustert kapunk, sűrített tartalommal, szív nélkül eljátszva. Az biztos, hogy a februári Oscar-gálán nem kell sokat izgulni érte. 5/10 Több

(2016. 12. 05.)
Nem 'fáj" a film, nem borzasztó, nem pocsék, épp csak egyszerű, mint egy fadarab. 4/10 Több

Értékelés: 4.5/10
(2018. 12. 10.)
"Megtekintés: Nézd meg inkább a második feldolgozást, ami 1959-ben készült. (Igen, már 1925-ben elkészült az első komolyan vehető adaptáció.)" Több