azurou

Riminyák, a poroszos elveket valló tanár úr vezetésével kísérleti osztályt nyitottak Kukucs város iskolájában. A diákok nehezen tűrik meg a férfit, a leleményes Szinyák pedig eltéríti az iskolabuszt, és az egész osztály beköltözik az erdőben üresen álló orosz laktanyába. Hamarosan kiderül, hogy… Több

Forgatókönyvíró: Csukás István
Ország: Magyarország
Premier: 2014.12.04. | HBO Max (2023.11.08.)

2023.11.14 HungarianVoice

Nagy költségvetés, horribilisan szegényes produktum. Nem tudom, mi borzalmasabb, a képzelet nélküli forgatókönyv, az amatőr rendezés, vagy a mindenféle színészi karizma nélkül szerepeltetett gyereksereg (nem csoda, hogy azóta sem hallottunk róluk), a... Több

2022.05.25 Dorkateo

Ezt a filmet nem tudtam végignézni. Konkrétan nézhetetlen. Bűnrossz. Mondja ezt egy magyar filmeket kedvelő.

2016.03.07 tamas84

Érdekes film lett ez, bár nem igazán tudom, hogy kinek lehetne ajánlani. A mai fiatalok azt hiszem eléggé elszoktak már ettől a műfajtól, talán nem épp erre vágynak, de a nosztalgiázni kívánó idősebb korosztály talán megtalálhatja benne a számításait.

2017.09.04 M4T

Szerintem meg lett volna a világ e nélkül a film nélkül, na nem mintha komoly baj lenne vele, de valahogy én sem látom magam előtt a célközönséget. Aztán persze lehet, hogy ez csak az én hibám, de hát egy kicsit akkor is furcsállom. Mindenesetre a gy... Több

2017.10.13 azurou

Nekem valami alapvető hiányzott ebből a filmből, olyasmi, ami számomra Csukás műveit gyerekkorom meghatározó élményévé tette. Mondanám, hogy a fiatalok majd biztos más szemmel nézik, de meglepődnék, ha a mai iPhone-os gyerkőcök épp ezzel a filmmel tennének szert maradandó élményekre.

, a rendező azt nyilatkozta, hogy a nagy értéknek tartja finom társadalomkritikáját és humorát.Szerző: ps

A filmet Vác önkormányzata, püspöksége és a Honvédelmi Minisztérium is támogatta.Szerző: ps

A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap 119 milliós dotációjával hosszú idő óta ez volt első magyar ifjúsági film.Szerző: ps

A film Facebook oldalán minden nap bemutattak egy fontosabb karaktert a filmből július 1. és a tv-premier között.Szerző: ps

(2015. 08. 06.)
Reméljük, hogy mások is követik Mátyássy Áront az úton, amit most megkezdett, hogy a most felnövekvő generációnak is lehessenek Krumpliorrai. Több