Beugratás

Beugratás

The Hoax

Clifford Irving (Richard Gere) karizmatikus és sármos író. Mindenkit meggyőz arról, hogy kizárólag ő jogosult megírni a világtól elvonult milliárdos, Howard Hughes életrajzát. Tervei szerint könyvének alapját a Hughes-zal folytatott beszélgetések adják. A valóságban írása merő következtetés sok-sok archív anyaggal, melyeket társával (Alfred Molina) ásnak elő. Mégis darázsfészekbe nyúl. A megjelenést óriási botrány övezi, Irving hamarosan már verőlegények elől menekül, néha sikertelenül. Végül egy ellene irányuló hatalmas összeesküvés-elméletet sző, melybe belekeveri az USA kormányának legfelső rétegét is.

Forgatókönyvíró: William Wheeler, Clifford Irving
Julie Delpy
Stanley Tucci
Marcia Gay Harden

2018.04.27 Berto49

Howard Hughes nevéhez fűződik egy nagy port felverő irodalmi csalás, ahol ő volt a szenvedő alany. Clifford Irving (1930-2017) nevén 1972-ben megjelent egy könyve, amelyet úgy reklámoztak, hogy azt Hughes személyesen mondta el az írónak. A milliomos ... Több

2016.03.18 Ricardo Garcia

Én egy kellemes középszernek mondanám a filmet. Egész jól szórakoztam, de persze nem üti meg nálam azt a mércét, amiért én legszívesebben újra megnézném. Sajnos ez van.

2016.04.28 qwertz

Igazából én teljesen megkaptam a filmtől, amit vártam. Tudtam, hogy nagyon erős, magával ragadó atmoszférája lesz a filmnek, és így is lett, a történet pedig tartogat magában egy-két "meglepetést", amit egyszerűen nem szeretnék lelőni.

A sokoldalú, fél életét rejtőzködve élő titokzatos Howard Hughes (1905-1976) erősen foglalkoztatta az írókat és filmkészítő kollégákat. Csak két példa: Scorsese 2004-es filmje az „Aviátor”, vagy Beatty 2016-os munkája a „Kivétel és szabály”. Szerző: Berto49