Nagyítás

Blowup
Ergit
Veruschka von Lehndorff
David Hemmings

Michelangelo Antonioni rendezte a filmet, melyben egy fotós (David Hemmings) témát keresve egy pár nyomába ered, akik egy parkban sétálnak. A nő tiltakozik a fotózás ellen, megpróbálja megszerezni a felvételeket. A képek nagyításakor furcsa dolgok derülnek… Több

Ország: Egyesült Királyság, Olaszország
Premier (HU): 1969.05.01.

2024.02.01 Sandor

Régen

Régen láttam, érettségin egy filmet kellett elemezni, ezt választottam. Évtizedek múlva újranézve, már nem ütött akkorát, de a sejtelmessége megmaradt.

2016.03.07 citizenfour99

Elgondolkodtató film. Bár szerintem a kérdés amit feszegetni próbál a film, szerintem teljesen egyértelmű, hogy mindenki szubjektíven képezi le a saját valóságát, ezért van ennyi neurotikus ember. Ez csak magánvélemény. Nagyon szerettem a filmet.

2021.01.12 superzero

Sokszor találkoztam vele, így erőt vettem magamon és megnéztem. Nem tetszett. Ez a film egy nagy lufi. Túl sokan, túl sokat akarnak belemagyarázni. Sajnos attól, hogy ráhúzzuk a művészfilm jelzőt, még nem lesz több értelme. Ez is egy elszalasztott le... Több

2018.03.13 hackerjulcsi

A történet kis puzzle darabjai olyanok, mint a film: a befogadónak kell megtalálnia a képkockák közt felsejlő jelentést. Indokolatlan volt, akárcsak az élet.

2023.08.28 Ergit

A film lényege benne van a címében. A fotós véletlenül filmre vesz egy eseményt, de bármennyire is szeretne még többet tudni, nem képes, hiába nagyítja és nagyítja...

Felkerült a Steven Jay Schneider által létrehozott listára, az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalszra.Szerző: Norbi

Ez volt az első olyan nem pornográf film, amelyben női intimszőrzetet lehetett látni.Szerző: citizenfour99

Michelangelo Antonioni sok esetben a végkifejletet, megoldást teljesen mellőzte, mivel nem azt tartotta fontosnak. Ebben a filmben is inkább egy kérdést feszegetett, miszerint amit az ember maga körül érzékel, az csak egy szubjektív leképezés, vagy pedig objektív folyamat, és mindenki ugyanazt látja-e.Szerző: citizenfour99

Az egyik jelenetben, mikor a főszereplő a képeit mutogatja, az egyik képen látható Julio Cortázar is, akinek a regényéből készült a film. Szerző: citizenfour99