Csontok és skalpok

Smoking Barrels
2015/11/15

Értékelés: 6.5/10
Bone Tomahawk
Egyszerre egy túlságosan aprólékosan alapozott horror, és egy meglehetősen véres végkifejletbe torkolló klasszikus western, a kettő pedig nem tud szimbiózisban létezni egymással. Több

Movieaddicts.hu
2016/05/12

Vérgőzös vadnyugat
A több mint két órás Csontok és skalpok nem lesz a műfajkeverés hivatkozási pontja, hibái ellenére egy kellemes darab is lehet, amire másnap már úgysem fogunk emlékezni. Több

Filmtrailer.hu
2016/05/17

Értékelés: 6.5/10
Egy hosszúra nyúló utazás húsbavágó részletei
A Csontok és skalpok hosszúra nyújtott expozícióval és naturalisztikus brutalitással sokkol.

Smoking Barrels
2016/07/10

Értékelés: 7.5/10
Én kifejezetten üdvözlendőnek tartom, hogy S. Craig Zahler a szokásos panelek felidézése helyett mert néhány új impulzust is belevinni a műfajba, és ha a Brigands of Rattleborge-ból indulok ki, szerencsére még van egy-két ilyen húzás a tarsolyában. Több

Vox.hu
2016/07/13

Értékelés: 8.5/10
De Zahler furább szerzet Tarantinónál. Nála nem egyértelmű, mi a humoros a véget nem érő párbeszédekben, és az erőszaknak is van egy sajátos, szakadozott ritmusa: fura szünetekkel központozza őket, mintha disszonáns hangokat játszana a refrénbe. Több

Cornandsoda.com
2016/07/25

A horror és a western műfaj rajongóinak is szeretettel ajánlom a filmet. Biztos vagyok benne, hogy nem fogjátok megbánni, hogyha beültök rá a moziba. Két órás izgalmas, kegyetlen és humoros élményben lesz részetek! Több

Filmtekercs.hu
2016/07/26

Olvasnak-e kádban a vadnyugati hősök kannibálvadászat előtt?
S. Craig Zahler Kurt Russell nevével fémjelzett kannibál-westernje végre megérkezett a magyar mozikba. A Csontok és skalpok a szélsőséges műfajiság okán a 2016-os év talán legfontosabb bemutatója. Több

jerrycomovie
2019/03/21

Értékelés: 7.5/10
Bone Tomahawk (2015)
Már a film felütése, kezdése is sikeresen berántja az embert abba a szikár és véres világba, amelyet egy western-horrorfilmtől elvárunk. Egyrészt, egy brutális és naturális gyilkossággal indítunk, amolyan in medias res, másrészt, olyan mellékszereplőkkel, akik talán megették a kenyerük javát, azonban szakmailag valamilyen formában lehet hírnevükre számítani, nem lesznek ismeretlenek azok számára, akik szeretik a horrort. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!