Borat - Kazah nép nagy fehér gyermeke menni művelődni Amerika

Borat - Kazah nép nagy fehér gyermeke menni művelődni Amerika

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
qwer

Sacha Baron Cohen

Borat Sagdiyev újságíró a kazah televízió sztárja. Az öntelt, tudatlan, tolakodó férfi a kazah Tájékoztatási Minisztérium megbízásából az Amerikai Egyesült Államokba utazik, hogy dokumentumfilmet forgasson, amiből minden kazah tanulhat és az ország javát szolgálhatja. Miközben bejárja az… Több

Rendező: Larry Charles
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2006.11.02. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.03.10 Tomipapi

Remek film. Nem tudom, hogyan sikerült összehozni a dokumentumjellegű jeleneteket, mert annyira életszerű, hogy az elképesztő. Lehet, hogy beadtak valami egyszerű storyt a többieknek, hogy itt van egy fickó, aki valami vadkeleti vidékről érkezett, és... Több

2021.03.17 qwer

Elég elborult humora van a filmnek, amit a néző vagy szeret, vagy nagyon utál, de ha kicsit a poénok mögé nézünk, és megpróbálunk értelmet találni az egymásnak ütköztetett kultúrák és erkölcsi nézetek szélsőséges ábrázolásának miértjében, az egész élvezhetővé válik.

2018.12.04 mamiéstöti2

Szuper színészi játékokkal teli film egy unalmas történet köré fonva. Nekem gyenge volt, nem tetszett.

2017.09.13 Deku

Nagyon közel volt pedig ahhoz, hogy azt mondhassam rá, hogy ez mégis megérte. Sajnos azonban bőven várakozás alatt teljesített. Gyenge sztori, harmatos színészi játék övezi.

2016.12.03 HercegPeter

Sacha Baron Cohen minden filmje (a Brüno-t leszámítva) zseniális. Úgy tud viccet csinálni bárkiből, hogy aki megsértődik annak nincs humora. Viccel a zsidókkal (pedig ó is zsidó származású), arabokkal, melegekkel és bárkivel, akivel csak tud. Nálam egyértelműen ez a filmje viszi a pálmát.

A kazah falvas jelenetet valójában egy kis román településen, Moroeniben vették fel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmet eredetileg Todd Phillips (Másnaposok-trilógia) rendezte volna, ám a himnuszéneklős, rodeós jelenet után végül otthagyta a produkciót "kreatív nézeteltérésekre" hivatkozva.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Borat szomszédja, Nursultan Tuyakbay nevét a kazah elnök és egy ellenzéki politikus nevének keresztezésével kapta.Szerző: BSzabina

Amikor Borat 'kazah' nyelven beszél, valójában hébert használ, nagyon erős kelet-európai álakcentussal. A mondottakat nagyjából lehet érteni, és számos viccet tartalmaznak, amit csak Sacha Baron Cohenhez közel álló emberek érthetnek.Szerző: BSzabina

(2016. 05. 22.)
Borat
A Borat tehát összességében egy felemás koncepció és élmény: ahhoz túlságosan improvizatív, hogy szándékolt poénjai júl működjenek, ahhoz pedig túlságosan is kevés mozgástere van, hogy igazán eljátsszon a kamera elé ültetett áldozataival. Több