Borat - Kazah nép nagy fehér gyermeke menni művelődni Amerika

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2024.03.10 Tomipapi

Remek film. Nem tudom, hogyan sikerült összehozni a dokumentumjellegű jeleneteket, mert annyira életszerű, hogy az elképesztő. Lehet, hogy beadtak valami egyszerű storyt a többieknek, hogy itt van egy fickó, aki valami vadkeleti vidékről érkezett, és... Több

2021.03.17 qwer

Elég elborult humora van a filmnek, amit a néző vagy szeret, vagy nagyon utál, de ha kicsit a poénok mögé nézünk, és megpróbálunk értelmet találni az egymásnak ütköztetett kultúrák és erkölcsi nézetek szélsőséges ábrázolásának miértjében, az egész élvezhetővé válik.

2018.12.04 mamiéstöti2

Szuper színészi játékokkal teli film egy unalmas történet köré fonva. Nekem gyenge volt, nem tetszett.

2017.09.13 Deku

Nagyon közel volt pedig ahhoz, hogy azt mondhassam rá, hogy ez mégis megérte. Sajnos azonban bőven várakozás alatt teljesített. Gyenge sztori, harmatos színészi játék övezi.

2016.12.03 HercegPeter

Sacha Baron Cohen minden filmje (a Brüno-t leszámítva) zseniális. Úgy tud viccet csinálni bárkiből, hogy aki megsértődik annak nincs humora. Viccel a zsidókkal (pedig ó is zsidó származású), arabokkal, melegekkel és bárkivel, akivel csak tud. Nálam egyértelműen ez a filmje viszi a pálmát.

2020.11.02 HE7EDIK

Cohen legjobb filmje. Parádésan gúnyolja a rasszizmust, a nők lenézését, az elmaradottságot meg egy sor dolgot. A legjobb rész, mikor meztelenül gyepálják egymást a hájassal, de a Pamela Andersonos feleségül kérés se semmi többek között. A kazah falu meg hasonlított egynéhány itthonira...

2021.03.17 elekm90

Véleményem szerint Sacha Baron Cohen mai napig legjobb filmje (és karaktere is), olykor nagyon rossz volt nézni, de nem a minősége, hanem a kínos helyzetek miatt, amelyeket bemutat. Remekül használja az értetlenkedő és kulturálisan teljesen idegen Bo... Több

2017.03.13 GedyPapa

Nagyon sokan piedesztálra emelik és emelték, hogy milyen jó film, de számomra pusztító volt. Pedig alapvetően még az alpári poénokat is kedvelem, de ez már túltolta és kifejezetten átment a megbotránkoztatáson túli világba. Így még kevésbé tetszett, pedig nyitottan álltam hozzá, pont a megítélése miatt.

2018.08.17 erahurka

Zseniális társadalom kritika folyamatos polgárpukkasztással és olyan poénokkal amik minden pillanatban túlmennek a jó ízlés határain. Ráadásul mindez valahogy úgy megalkotva, hogy mégis zseniális elegyet alkosson.

2019.07.31 Ms. Akárki

Elmebeteg vígjáték, bár nem kell tőle sokat várni, akkor tökéletes. A látvány, környezet és a színészi játékok kiemelkedőek. Az a zöld fürdőruha pedig már közpoén lett mióta kijött ez a filmXD

2018.05.14 Filmelemző

Kevés ennél gusztustalanabb filmet láttam eddig. A zsidó származású Sacha Baron Cohen, mint muszlim kazah, eleve egy gúny, de itt egy komplett népből is sikerült hülyét csinálni a lehető legalpáribb módon. Mégis végignéztem, bár utána erős indíttatás... Több

2018.08.15 Norbert93

A legpofátlanabb, legkritikusabb, leggusztustalanabb vígjáték ami valaha elém került. Minden jelenete idézhető, tele van aranyköpésekkel, de kell a filmhez egy fajta stílus vagy világszemlélet, hogy élvezni tudjuk a rengeteg szexista, rasszista, homofób és fekete humort.

2020.12.20 BoBamburg

Vicces, eszement és teljesen bevállalós. Pont olyan, amilyennek egy igazán dögös vígjátéknak lennie kell. Arról meg már nem is beszélve, mennyire jó és okos társadalomkritika az egész. Zseniális.

2019.12.09 uniterra Nézhetetlen

Borat nem barát

Elképesztően silány valami. Megdöbbent az árbevétel, mert az sikert jelent. Hányas IQ-val tarthatnám nézhetőnek ezt az alja teljesítményt. Hol itt a dramaturgia, a film építkezése, egyáltalán ez miféle kategória? Mert erre az sincs. A főszereplő mintha elfelejtette volna hogy szinészi játék is kéne, persze sz@rból várat nem lehet építeni. Helyében azt mondtam volna, ezt a hányadékot nem játszom el.