Borgen

Borgen az álneve annak a helynek/háznak, mely a dán kormány három fontos szervezeti egységének ad otthont: a parlamentnek, a miniszterelnöki irodának és a legfelsőbb bíróságnak. A sorozat ezen belül meséli el Birgitte Nyborg, a váratlanul miniszterelnökké előlépő politikusnő harcait,… Több

1. évad (2010) - 10 epizód
2. évad (2011) - 10 epizód
3. évad (2013) - 10 epizód
4. évad (2022) - 8 epizód

2022.07.01 Sebes Gábor

Speciális

Csak az nézze, aki kedveli az akció nélküli politikai drámákat, személyes és hivatali súlyos konfliktusokat, amit itt nagyon magas színvonalon dolgoznak fel. Nálam 100 %.

2021.09.09 Leibel

Aki követi a magyar közéleti híreket, imádni fogja

Amikor nézem, és ezt kétszer tettem meg, mindig arra gondolok, hogy 15-20 éve még nálunk is ilyen volt a politika. Egy ország, ahol a köztévé tudósít és oknyomoz. A politikusok kénytelenek kiállni a médiában, és keresztkérdéseket kapnak az újságíróktól. Van tévés választási vita minden párt részvételével. Látjuk a többféle pártot, akiknek szövetséget kell kötniük egymással, egyeztetniük a céljaikat, ha kormányozni akarnak. A két oldal (kormány-ellenzék) szereplői nem szavazógépek, hanem elvek mentén akár megegyezhetnek a másik oldali pártokkal is. Egy apró korrupciónak tűnő hiba megbuktathatja a kormányt. A pártok sokfélék, és minden társadalmi csoport képviselve van. Szép világ. A főszereplő intelligens hős. Erkölcsös, és minden helyzetben jól szerepel. Szeretem az ilyet. Nyilván annak fog tetszeni, aki olvas közéleti híreket. Vicces párhuzamok vannak a magyar politikával. Ott van a dán Torgyán Józsi bácsi, a munkásokban nem hívő, hataloméhes munkáspárti, a képmutató konzervatív, hogy csak néhányat említsek. Imádtam. Azt olvastam, lesz új évad. Alig várom.

2019.02.12 mamiéstöti2

Nekem nagyon nem tetszett ez a film, de sokan ajánlották, hogy nézzem meg, nagy csalódás volt az egész.