Börni, az eszelős temetős

Börni, az eszelős temetős

Bernie

A texasi kisváros jószívű temetkezési ügynöke összebarátkozik a magányos, de elviselhetetlenül zsémbes – és gazdag – özvegyasszonnyal. Az idős nő pénzén utazgatnak, élvezik az élet örömeit. A szipirtyó egyre inkább kisajátítja magának a férfit, aki elkeseredésében agyonlövi. A helyiek megbocsátanának a közkedvelt temetősnek, az elszánt ügyész azonban a rácsok mögött akarja tudni. Igaz történet alapján.

Premier (HU): 2012.12.13.

2022.04.29 dailyfilmsan

Fú, ez a dokumentum-jelleg nagyon nem jött be nekem, halál unalmassá tette a filmet, pedig a történet maga nem tűnt rossznak, sőt! A szereplők is impozánsak voltak, mégis azon kaptam magam, hogy belepörgetek mert sok volt a plusz és fölösleges infó.

2016.05.27 Bogi87

Jack Black hozta a tőle megszokott színvonalat, jól szórakoztam.

2019.12.28 HE7EDIK

Black legjobb alakîtása, simán díjakat érdemelt volna!

2018.07.31 erahurka

Egészen más filmet vártam, és őszintén szólva valahogy ez a dokumentarista stílus nem jött be igazán. A történet nincs túlbonyolítva, de felvet pár érdekes kérdést. Érdemes megnézni, talán egyszer én is leülök elé még valamikor.

2017.12.31 Zsceeeka

Jack Black filmjei azért valamelyest mindig ugyanazok, így ugyanarra is számít az ember. Ezt sikerült is hoznia, szerintem egyszer nagyon élvezetes megnézni ezt a sztorit.

A helyi rádióállomás neve KGAS. Ez utalás Kyle Gass-re, aki Jack Black közeli barátja és zenésztársa a Tenacious-D zenekarban. Szerző: dulkap

Matthew McConaughey édesanyja Kay McConaughey is feltűnik a filmben, mint helyi lakos. Szerző: dulkap

Jack Black személyesen is találkozott az igazi Bernie Tiede-val a Telford Unit Állami Börtönben.Szerző: dulkap