Boszorkányok

The Witches

Anjelica Huston
Jasen Fisher
Anjelica Huston

Egy árva sorsra juttott kisfiú a nagymamája gyámsága alá kerül Norvégiában. Egy elegáns szállodában vesznek ki szobát, ahol egy nap különös vendégek jelennek meg. Rövidesen arra is fény derül, hogy épp a nemzetközi boszorkánytalálkozóra kerül sor, amely során a résztvevők épp azt… Több

Rendező: Nicolas Roeg
Forgatókönyvíró: Roald Dahl, Allan Scott
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1991.06.21. | Telekom TVGO (2021.07.27.)

2021.07.31 BoBamburg

Lehet, sokat dob a megítélésemen, hogy kiskoromban is jó párszor láttam, és kedves emlékek kötnek hozzá, de mai, felnőtt fejjel is tökre élveztem így újra elővéve. Nem úgy, mint a remake-et, amit nem meglepő módon sikerült lebutítani és elrontani.

2016.07.31 Bogi87

Gyerekként láttam ezt a filmet, emlékszem, videókölcsönzőből vettük ki szüleimmel. Borzasztóan tetszett a történet, ugyanakkor annyira féltem utána, hogy gyorsan megnéztünk egy vígjátékot is. Nagyon mély nyomot hagyott bennem, mai napig emlékszem rá.

A.H. és Rowan Atkinson lenne,akinek ezt a produkciót el kellene a hátán cipelni,de sajna útközben leejtik... Üres, semmitmondó és elég gyenge színészi alakítások... koncepció nélküli film. Elment egy kis idő az életemből rá... Nem túl acélos, nem ajánlom...

2017.07.24 Deku

Lehet, hogy régi de ez akkor is nagyon gyér lett. Rowan Atkinson is nagyon elnagyoltan játszott benne. Valamiért egyszerűen az én gyomrom ezt nem vette be. Kellett volna bele sokkal több izgalom és akkor talán nagyobb hatásfoka lett volna az egésznek de így egy nulla. Vacak.

2016.04.27 ereln

Gyerekfilmhez képest elég félelmetes és nyomasztó hangulatú, ezért is szeretem nagyon. De most komolyan mondom ezt a filmet senki se hagyja ki, mindenki nézze végig legalább egyszer még Mr. Bean-t is belerakták.

Míg a film úgy végződik , hogy az egérből újra fiú lesz , addig a könyvben egér marad. Keserédes, hogy azzal ér véget a könyv ,hogy elmennek leszámolni a megmaradt boszorkányokkal. Így Miss Irvine (jó boszorkány) karaktere is csak a filmben van. Ugyanis túl szomorú lett volna ha egérként végzi a kis Luke és Bruno. Szerző: Dancemyself

Anjelica Hustonnak 8 órát kellett ülnie a sminkben ahhoz, hogy a Főboszorkánnyá változzon. Szerző: rbernadett

Cher szóba került arra a szerepre, amit végül Anjelica Huston kapott. Szerző: rbernadett

A legtöbb boszorkány a találkozón valójában nőnek öltözött férfi. Szerző: rbernadett

(2017. 03. 12.)
Egy aranyos kis családi mozi, amelynek történetét nem kicsit higítottak fel azért, hogy közönségbarátabb legyen, ami önmagában nem baj, egyszer simán meg lehet nézni, de Anjelica Houston néhány jelenetén kívül nem sok minden marad meg belőle, Kár, mert ennél sokkal többet ki lehetett volna hozni a könyvből, amely nem a szerző legjobb műve, de nagyo... Több