Játssz egy iPad Mini 2-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A kórus

(Boychoir)

Tartalom

Stet, a problémás és dühös, egy texasi kisvárosból való 11 éves árva édesanyja halála után a kórus iskolába kerül. A karmester felismeri a fiú rendkívüli tehetségét, és a tanulás olyan útjára invitálja, mely során megtanulja a zene nyelvére fordítani azt, ami benne rejlik. (hp)
2016. 01. 28. 14:22

A születésapomon néztem meg az anyukámmal és nagyon tetszett... megható történet!

2015. 12. 21. 13:10

Kellemesen felépített film, a vége kifejezetten tetszett. Volt ebben potenciál, de maradt is benne...

2015. 12. 21. 13:08

Egyedül Hoffman miatt érdemes megnézni, de még vele együtt sem túlságosan jó.

Napokkal a texasi forgatás előtt Garrett Wareing három helyen eltörte a karját.

A forgatás 2014 februárjában vette kezdetét. A forgatási helyszínek: New York, Stamford, New Haven, Fairfield.

A kórus világpremierjére a 2014-es Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon került sor.

Movieaddicts: A zene az kell, mert körülölel
Érdekes, véletlen-szülte élmény volt számomra egy pár nap különbséggel megnézni a Hétköznapi mennyország című filmet, és összevetni a szintén karmestert megformáló Michael Nyquist gigantikus, átütő erejű játékát Dustin Hoffmann érett, kiforrott néhol már-már patetikus, ám szintén briliáns karmesteri alakításával, melynek köszönhetően ismét bebizonyosodott, hogy a tökéletesség fogalma is abszolút relatív és legfőképpen szubjektív.
Cinestar: A kórus
Francois Girard A kórusa pont olyan, mint a benne elhangzó mennyei énekek, tiszta és romlatlan, amely a zenei műfajban rejlő fegyelmet, alázatot és tehetséget nem elrettentő példaként, hanem vállalni való és becsülendő elemekként mutat be, monumentális hangzással párosítva.
VOX: A kórus
Ilyen lenne a Whiplash egyházi énekkel, fiúkórussal és egy középszerű forgatókönyvvel.
A kórus - Előzetes (magyar nyelven) A kórus
A kórus magyar feliratos előzetes