Agyhalál

Agyhalál

Brainstorm

Két kutató feltalál egy mágneses agyletapogató gépet. A gép segítségével rögzíteni lehet a vizsgált ember gondolkodását és érzéseit egy mágnesszalagra. Ez pedig segít felvenni más személyazonosságát.

(mamiéstöti2)

Premier: 1983.09.30.

2022.12.04 Piczil Zsolt

Nyers gyémánt, csak én látom a csillogását

Abszolút szubjektív véleményem: ez a film zseniális. Pedig objektíven a forgatókönyv kissé darabos, az ábrázolás itt-ott elnagyolt, és mégis. A lélekvándorlás mint motívum annyira megkapó a történetben, hogy én a Mátrix átütő hatásához hasonlítanám. Gyerekként láttam először, és az "utolsó telefon a végtelenbe" jelentre 30 év távlatából is emlékeztem. A "neon trip" ráadásul nem annyira dagályos, végtelen és öncélú, mint a 2001: Űrodüsszeiában.

2018.07.21 Berto49

Érdekes alapötlet, az eltelt évtizedek miatt unalmas, vontatott kivitelezés. Sokkal többet, hatásosabbat ki lehetett volna hozni a sztoriból, de a szirupos véggel sikerült elrontani. A film bemutatásának a története sokkal érdekesebb, mint maga a fil... Több

2015.01.03 tamas84

Egy következő tipikus példa a nyolcvanasokbeli sci-fi kísérlet, nagyszerű ötletekkel és olcsó trükkökkel. Azért a forgatókönyvön érezhető, hogy gondosan előkészített. Nem rossz!...de azért még távol van az igazán jó mozitól.

2015.07.03 Sniper

Nagyon jó, de azért kicsit hiányolom a picit eredetibbre vett befejezést, és hát az egész társadalmi következményeit sem nagyon boncolgatták. Bele sem gondolok inkább, mi lehetett volna belőle, ha pl. egy Cronenberg veszi kezelésbe...

Douglas Turnbull végül befejezte a filmet, ami megbukott, így fel is adta rendezői karrierjét. Szerző: mamiéstöti2

Natalie Wood életét vesztette a film forgatási munkálatok alatt, így nagyon nehezen sikerült befejezni a filmet. Szerző: mamiéstöti2