Késői találkozás

Késői találkozás

Brief Encounter

A Késői találkozás című filmdráma egy plátói szerelmi viszonyról szól, mely a háziasszony Laura és az orvos Alec között bontakozott ki. A férfi és a nő egy vasútállomáson botlottak egymásba. Egyértelműen kötődnek egymáshoz, de tudják, hogy a kapcsolatuk csak néhány lopott randevút érhet… Több

Rendező: David Lean
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1945.11.13.
Stanley Holloway

2022.08.23 Dorkateo

Sajnálom, de nem tudok rajongani a témáért, bármilyen szépen van is rendezve. Jajonganak, hogy külön kell lenniük, nem lépnek, hazudnak és boldognak hiszik magukat.

2015.07.23 mártilány

Egy igazi remekmű, pláne, ha figyelembe vesszük, hogy milyen komoly témákat boncolgatott 1945-ben.

2016.12.17 MethMan

Barátnőm unszolására néztem meg, mert szereti a régi filmeket. Kicsit felkúrtam magam rajta itt-ott, de azért el kell ismernem, hogy elég profin össze van rakva az egész.

A színdarabnak van egy modernebb (1974-es) TV-filmes feldolgozása is. A történeten túl a két nagy sztár, Sophia Loren és Richard Burton szereplése teszi érdekessé. Rendezője: Alan Bridges.Szerző: Berto49

A film, Noël Coward, Still Life című darabja alapján készült. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

David Lean első rendezői Oscar jelölése. Szerző: rbernadett

A film nem várt hatást gyakorolt az akkor 21 éves Robert Altmanra. A mostanra híres rendező felesége, Kathryn Altman így mesélte: "Egy nap, évekkel ezelőtt, amikor a háború már véget ért, a férjemnek nem volt mit csinálnia, és elment egy délután a moziba. Nem egy hollywoodi filmre, egy britre. Azt mondta, hogy a főszereplő nem volt kimondottan elbűvölő, sőt vonzónak sem mondható. El is gondolkozott rajta, hogy egyáltalán minek is nézi a filmet. Azonban 20 perccel később könnyekbe tört ki és azonnal szerelmes lett a színésznőbe, amitől azt érezte, hogy ez nem csak egy film volt." Ez a film a Késői találkozás volt. Szerző: rbernadett