Törött nyíl

Törött nyíl

Broken Arrow

A Törött nyíl című western története 1870-ben játszódik. Már tíz éve tart a szörnyű háború az apacsok és a fehérek között, amikor egy alkalommal az exkatona Tom Jeffords meggyógyít egy sebesült indián fiút. Az eset ráébreszti a férfit, hogy az indiánok talán nem… Több

Forgatókönyvíró: Albert Maltz, Michael Blankfort
Premier: 1950.07.20.
Debra Paget
Jeff Chandler
Debra Paget
Will Geer
Jeff Chandler

2017.11.22 SunnyM

Talán az első olyan western, ami az indiánokat nem vérengző állatokként ábrázolja, akiket le kell igázni. Szerintem ez fontos, főleg egy olyan időszakban, mint az ötvenes évek amerikája. Éppen ezért minden ilyen western egy igen komoly és fajsúlyos tematikát feszeget.

2016.09.15 RókaÚr

Ez egy klasszikus western Jamesem Stewartal, bár ez az indiánharc, inkább hasonlít egy szélmalomharcra. A figura egyébként, amit hoz, nekem túl macsós. De, hát vadnyugat. Viszont szerintem ez már annyira sematikus, hogy számomra érthetetlen, hogy tudtak ennyi westernt kitermelni ugyanarra a sémára.

2014.11.09 justynaw

Nagyon jó film. Egy biztos, hogy ilyet ma már nem készítenek, és ez teszi különlegessé. Mivel nem állt a rendelkezésükre számítógépes technika, az ilyen filmeknél az adott akciójeleneteket sokkal kreatívabban oldották meg, és ez teszi annyira különlegessé őket.

Az elérhető források alapján ezt a filmet magyarul nem vetítették. Törött nyíl címmel külföldi műholdas adók műsorlistájában szerepel a műsorújságokban, valószínűleg szó szerinti fordítással. (library.hungaricana.hu)Szerző: Teemeah

A filmet 1949-ben forgatták, de csak Stewart következő westerne, A 73-as winchester (1950) után mutatták be.Szerző: dulkap

A forgatókönyvírónak, Albert Maltznak nem szerepelt a neve a stáblistán, amikor a filmet bemutatták, mert éppen feketelistán volt. Szerző: dulkap

James Stewart 26 évvel volt idősebb Debra Pagetnél, aki akkor 15 éves volt. Szerző: dulkap