Állatfarm

Állatfarm

Animal Farm
Videók

George Orwell klasszikusának animációs filmfeldolgozása arra a kérdésre keresi a választ, hogy az elmúlt évszázadok során változott-e valamelyest az emberi természet, különösen a szabadság-egyenlőség-testvériség francia mozgalmát követően?

(erare)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1954.12.29.

2021.12.13 BoBamburg

Egész korrekt feldolgozás, és egyszerű, érhető akár a kisebb korosztály számára is. Viszont emiatt nem annyira hatásos és erős, mint a könyv, így akinek ez tetszett, mindenképp ajánlom a könyvet is elolvasásra a teljes élmény érdekében.

2017.07.05 ArpiHajdu és Réci

„Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek!”

Az Állatfarm 1954-es változata egy korrekt adaptáció, bár a film erényeit elsősorban Orwellnek köszönheti, de két fontosabb pontját kiemelném: a film az irodalmi alap két fontos mozzanatát ragadta meg, nevezetesen az elnyomó rendszerekről alkotott vé... Teljes kritika

2015.04.30 rbernadett

George Orwell regényének nagyszerű feldolgozása, hanem a legjobb!

2019.05.16 talentorflirt

Amennyiben egy diktatúra épülésének fázisait szeretné az ember kvázi mesés formában megtekinteni, annak ajánlott ez az alkotás. A kommunizmus mint eszme, valamint a megvalósulása közti hasadék árnyaltan, fokozatosan kerül megvilágításra.

A film eredeti változatában az összes állatkaraktert Maurice Denham szinkronizálta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Hazai megjelenésére csak a rendszerváltás bekövetkezése után 1993-ban került sor, méghozzá az év jún. 30-án sugározta először a Duna Televízió.Szerző: citizenfour99

A film alapjául a világhírű George Orwell regény szolgált, az Állatfarm.Szerző: citizenfour99

Az Állatfarm volt az első egész estés brit animáció.Szerző: Archívum