Captain America: Civil War

Anthony Russo
Joe Russo
Chadwick Boseman
Robert Downey Jr.

A Bosszúállók: Ultron kora eseményeit követően a világ kormányai határozatban döntenek arról, hogy szabályozzák a szuperhősök tevékenységeit. A határozat megosztja a Bosszúállókat is. Míg az egyik oldal érdekeit a Vasember, a másikét Amerika kapitány képviseli. A konfliktus kiéleződik, a két… Több

Premier: 2016.04.12. | Disney+ (2022.06.14.)

Penge  (2025)

Mennydörgők  (2025)

Több

2024.02.18 Ursus Arctos

A legjobb Marvel-film

Nagy kedvencem ez a film, mely a marveles besorolás ellenére mélyebb üzenetekkel bír, mint a legtöbb szuperhős mozi. Az első mindjárt az, amit a filmben Sharon Carter (Emily VanCamp) fogalmaz meg Peggy temetésén: „Alkudj meg, ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd. Még ha mindenki azt mondja is valami rosszra, hogy az jó. Még ha úgy tűnik is, hogy félre akar söpörni a világ, kötelességed szilárdan megvetni a lábad, a szemükbe nézni, és azt mondani: te állj félre!” Első megtekintésre is megtetszett ez a gondolat, mert életem során többször éreztem így. A filmbeli történetben Steve Rogers (Amerika Kapitány) ennek a gondolatnak a hatására dönti el, hogy kitart véleménye mellett, és megőrzi a Bosszúállók függetlenségét. Emiatt tör ki a polgárháború a szuperhősök között. A film tele van lenyűgöző jelenetekkel, látványos harccal és jó poénnal. Nagy kedvencem, és vagy tucatszor láttam. A 2014-es Galaxis mellett ez a kedvenc Marvel-filmem. Ennek pedig legfőbb oka, hogy a színvonalas akciójelenetek mellett van mondanivalója is.

2021.08.21 Artemisia

a nap véleménye

A Marvel univerzum ékköve

A Marvel példaszerűen építgette filmes univerzumát éveken át, a Vasember, Amerika kapitány és Bosszúállók-mozik közötti zseniális szimbiózist, áthallásokat és kezdődő konfliktusokat pedig egy merész döntéssel, a Polgárháború-sorozat átdolgozásával ju... Teljes kritika

2016.05.05 dulkap

Hát lehet, hogy én leszek az egyetlen aki lehúzza a filmet, de hát nem tetszhet mindenkinek. Előre leszögezem, hogy bírom a Marvel filmeket, ezt az osztályzataimból is kilátszik. Viszont ez most nagyon nem tetszett és még a látvány se tudta nagyon pó... Több

2019.04.13 Thibo84

Olvastam a képregényt még jóval az előtt, hogy felmerült volna a megfilmesítés ötlete, és miután megnéztem, húztam is a számat kissé, főleg azért, amiért sokan mások is, hogy a füzet lapjain – mint a filmben is – Hulkon és Thoron kívül minden hős – s... Több

2022.01.19 Harper

A legjobb Marvelek egyike

Eleve elfogult vagyok az Amerika Kapitány-trilógia iránt - melynek én mindhárom részét beletenném a 10 valaha készült legjobb Marvel közé -, de a Polgárháború még ezek közt is a legnagyobb kedvencem (holtversenyben a 2011-es legelső Amerika Kapitány epizóddal [Az első bosszúállóval]). Ezúttal a sztori szerint a Bosszúállókat megosztja a felügyelet kérdése, melyet a Vasember elfogad, Rogers kapitány pedig elutasít. Ez ki is jelöli a két tábort: egyiken Tony Stark követői, a másikon a Kapitány támogatói. Előbbiek elfogadják az ENSZ felügyeletét, utóbbiak elutasítják. Az összecsapásuk a franchise talán legjobbja. Közben azonban az is kiderül: van egy még nagyobb probléma is, hiszen felbukkan a múltból egy bosszúra készülő idegen, aki halálos párharcra bírja Amerika Kapitányt és Vasembert. Az egész nagyon jól kitalált, látványosan megrendezett és szórakoztatóan élvezetes. A Russo testvérek zseniális filmet alkottak, ahogyan a Chris Evans - Scarlett Johansson - Robert Downey Jr. hármas is nagyot alakít. Az egyik legjobb valaha készített film: 90%. Legalább tucatszor láttam.

A film összbevétele 1 153 296 293 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 319 000 000 forintot termelt. A hazai mozik összesen 283 221 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció- és kalandfilm kategória listájának 51. helyén áll.Szerző: Bogi87

Jelenleg (2016. aug.) a 5. legjobb nyitóhétvégével rendelkező film Amerikában.Szerző: mamiéstöti2

2016 legjobb nyitóhétvégével rendelkező filmje Amerikában.Szerző: mamiéstöti2

Ez a leghosszabb Marvel film, 146 perces. Szerző: mamiéstöti2

(2016. 05. 06.)
Roboraptor: 10 ok, amiért a Polgárháború az egyik legjobb szuperhősfilm
Spoilerek nélkül, de szétcincáljuk a Bosszúállók 2.5-öt, vagyis az Amerika Kapitány: Polgárháborút. Több

(2016. 05. 11.)
Elvek harca
Az akció és humor uralta képregény-adaptációs világban bátor lépés szembe menni a saját magunk által kialakított trendekkel, az Amerika kapitány: Polgárháború mégis megteszi, ráadásul igencsak jó eredménnyel. Több

Értékelés: 8.3/10
(2016. 05. 26.)
Amerika kapitány: Polgárháború
Hiába a manapság oly divatos képregény filmadaptációk dömpingje a Russo-fivérek egyértelműen szintet léptek az Amerika kapitány: Polgárháborúval és a műfajban kiemelkedőt alkottak. Több

(2016. 05. 04.)
A képregény rajongók majd eldöntik, hogy a cselekmény mennyire követi a lapozgatós változatot, amit a filmvásznon látunk, az mindenesetre meggyőző, egy jól átgondolt és felépített valamiről van szó, ahol az alkotóknak nem a következő részen járt az esze. Több

(2016. 05. 05.)
A párbeszédek élesek, komolyak és több poén van a filmben, mint a tavalyi év teljes vígjátéktermésében, mindezt úgy, hogy nem megy át bohózatba. Mindenki konfliktusa átélhető és ugyanolyan jelentős – végre egy képregényfilm, amiben lelkiismeret-furdalás nélkül drukkolhatunk egyik vagy másik oldalnak. Több
Loki
2021