Todd Haynes
Todd Haynes
Cate Blanchett

A film története az ötvenes évek gazdasági fellendülése idején játszódik. A húszas éveiben járó Therese (Rooney Mara) eladóként dolgozik az egyik nagy manhattani áruházban. Egy nap munkája során találkozik az előkelő Carollal (Cate Blanchett), s kettejük között azonnal vibrálni kezd a… Több

Forgatókönyvíró: Phyllis Nagy
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2016.02.11.

2021.02.11 László Kakuk

Nekem minden a helyén volt

Nagyon érdekesek a hozzászólások. Különösen az elutasítás idegen tőlem. Ez csak egy különös élethelyzet történelmi kontextusban, 52-53-ban. Heteró vagyok, de segít empátival látni az élet ezen oldalát. És nem azzal a szemüveggel, hogy az apa férfi, az anya nő.

2017.11.12 Artemisia

A női lélek apró rezdülései

Többször meg kellett néznem a filmet mire átjött az igazi üzenete, de mikor megtörtént roppantmód megfogott érzelmileg. A film és a főszereplők közötti szerelem szépsége a részletekben rejlik. A vonzalom lehelet finom kifejeződései már az első pillan... Teljes kritika

2016.11.20 ArpiHajdu és Réci

Ki mondta, hogy romantikus filmet csak férfi és nő közötti szerelemről lehet forgatni? A Carol bizonyítja, hogy ez nem így van. Nincsen túlbonyolítva sem a történet, sem a kivitelezés, nincsenek benne túl nagy fordulatok, csak minden megy a maga útjá... Több

2016.05.27 Bogi87

A filmben minden a helyén van: gyönyörű képi világ, díszletek és zene, korhűség (50-es évek), bonyolult érzések és azok közvetítése.

2016.02.14 rbernadett

Ezt a filmet a legjobb indulattal sem tudnám romantikusnak nevezni. Aki szerint ez a film romantikus az nem tudja mi a romantika, vagy annyira ki van éhezve, hogy már mindegy neki. Ezzel senkit sem szeretnék megbántani, csak mérges vagyok. Egy bizto... Több

A film összbevétele 40 272 135 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 16 944 951 forintot termelt. A hazai mozik összesen 12 689 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Abbyt alakító Sarah Paulson a valóságban is leszbikus.Szerző: Artemisia

Patricia Highsmith 1952-ben Clare Morgan álnéven jelentette meg a film alapjául szolgáló regényét. A korban tabuként kezelt téma indokolta az álnév használatát.Szerző: Berto49

A rendezői székre többen is pályáztak: először úgy volt, hogy Stephen Freard kapja meg a munkát, majd Kenneth Branagh neve is felmerült, végül azonban Todd Haynes lett a befutó. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Phyllis Nagy tizenöt éven keresztül írta a Carol forgatókönyvét, ugyanis nem akarta addig kiadni a kezei közül, amíg nem érzi tökéletesnek.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2015. 05. 20.)
Női tekintetekből mozit szőni
Lélegzetelállító mívesség és kifinomultság keverékéből bódítóan magával ragadó élmény született Haynes egyszerre érzéki és intellektuális alkotásában. A Carol az idei Cannes első igazi gyöngyszeme, a filmtörténet újabb varázslatos pillanata. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. Több

(2016. 02. 11.)
Végül is a képeslapok is szépek
Jaj, a Carol, az a sokdíjas, ugye? Az biztos milyen szép, van benne zongora és pillogás és pasztellek, és jujj, olyan korszakos, mert jujj, lányok puszizkodnak benne, jujj. Hát, nem. Több

Normális szerelem
A moziból kifelé hallom, ahogy a srác azt mondja a lánynak: „Oké, szép volt, de ez most tényleg megint arról szólt, hogy normális ez a dolog?” A Carolt néztük persze. Több

(2016. 02. 11.)
Azt hiszem, színészfilmként fogjuk emlegetni a Carolt, a rendező, Todd Haynes talán csak erre hajtott: legyen két remek színész, és a többi már úgyis mindegy. Több

(2016. 02. 11.)
Van fölös két órád, amit valamiért nem tudsz olyan hasznosabb dolgokkal eltölteni, mint a könyveid szín szerinti sorba rendezése, vagy a virágcserepek órajárással megegyező elforgatása? Akkor a Carol a te filmed. Több
A narancsvidék
2003