kabel
Joe Pesci
Joe Pesci
Sharon Stone

Az igaz történeteken alapuló film a hetvenes évek Amerikájában játszódik, középpontjában a pénz, a telhetetlenség, a szenvedély és az egészségtelen mértékű ambíció áll. Főhőse, Sam "Ász" Rothestein egy Chicagóban élő hazárdjátékos. Miután a maffia felkéri őt, Los Angelesbe utazik, hogy… Több

Rendező: Martin Scorsese
Forgatókönyvíró: Nicholas Pileggi, Martin Scorsese
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier (HU): 1996.03.07.

2024.03.27 GBRBG77

Talán ezt a filmet láttam a legtöbbször. „Ha szeretsz valakit, meg kell bíznod benne, másképp nem megy. Kulcsot kell neki adnod mindenhez, ami a tiéd, különben mi értelme? És egy ideig én is hittem az ilyen szerelemben.”

Scorsese megrendezte, Pesci, De Niro, és S. Stone pedig eljátszották, de nem ütött akkorát, mint gondoltam. Egy erősen közepes alkotás, nem időpocsékolás, de nem lesz kedvenc!

2023.07.19 kabel

Scorsese egyik legjobbja

A Casino az a film, amit csak úgy elkezdesz nézni, és nem tudod abbahagyni. Scorsese képes arra, hogy akár egy unalmasnak hangzó pénzszámolást is érdekesen meséljen el, olyannyira, hogy nem is látod, mennyi idő telt el. A Casino azon kevés filmek egyike, ahol a narráció olyan jól illik a filmbe, hogy azt tanítani kellene. Hihetetlen nehéz egy valós sztorit ilyen minőségben feldolgozni, de sikerült, a film minden perce magával ragad, és ez valszleg a két főszereplő, Robert De Niro és Joe Pesci kiváló karaktere miatt történik. Mindkét szereplő saját céljait és elveit követi a 60-as évek Las Vegasában, és történetük alakulása egyszerre szórakoztató és tragikus. Remek film.

2019.03.12 Puncs

Eszméletlen jó film, az egyik legjobb gengszterfilm A keresztapa mellett. Picit hosszú, de ugyanakkor cseppet sem unalmas. Joe Pesci és Sharon Stone életének legjobb alakítását nyújtja benne. Nagyszerű az egész történet, a forgatókönyv, remek az ope... Több

2020.02.16 drg0602

Egyszerűen zseniális!

Martin Corsese egyik legjobb filmje. Nagyon jó színészek, egy nagyon jó témájú filmben, amelyet nem lehet csak úgy szó nélkül hagyni. Brutális alakítás De Niro, Sharon, Joe Pesci részéről, elképesztő jó atmoszférája van a filmek, ami párosul egy nagyon szuper témával, tökéletes alakításokkal. Egyszerűn zseniális!!!!

A Dühöngő bika (1980) és a Nagymenők (1990) után ez a harmadik Scorsese film Joe Pesci és Robert De Niro főszereplésével.Szerző: scarface

Az eredeti forgatókönyv szerint Nicky szivességből a sivatagban lelőtte volna Lestert.Szerző: scarface

Joe Pesci a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.Szerző: mamiéstöti2

Sharone Stone a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

A forgatás 1994. szeptember 14. és 1995. január 25. közt zajlott.Szerző: dulkap

(2016. 05. 22.)
Ismét képet kaphatunk arról, hogyan működik a maffia, miként töri meg a lelket a hatalomvágy, a pénz, a drog és a szerelem. Kihagyhatatlan darab! 9/10 Több