Csipet csapat

babsy88

1. évad (1989) - 13 epizód
2. évad (1989) - 47 epizód
3. évad (1990) - 5 epizód

Chip és Dale mindig izgalmas kalandokba keveredik. Szinte vonzzák a felderítésre váró eseteket. Chip a csapat esze, míg Dale hawaii-mintás ingében végigbohóckodja az életet. Társaik közé tartozik a dögös, ám roppant eszes Sziporka, az izomagy, Kvarg Lipót és Zümzüm, a bátor kis légy.

(erare)

Zene: Glen Daum
Premier: 1989.03.05. | Disney+ (2022.06.14.)

2022.06.27 bolykigyuri

Nagyon szerettem gyermekkoromban! Vasárnap délután mindig vártuk a Walt Disney-t!

2016.08.06 babsy88

Régi nagy kedvencem Csuporkával és a többiekkel, egy szuper titkos nyomozó csapat minden rejtélyt megold. Nagyon vicces és aranyos!

2019.08.25 Ms. Akárki

Édes mese. Gyerekkorunkban testvéremmel hétvégente mindig sokat néztük. Izgalmas kis kalandokba keveredtek mindig a kis mókusok. Kisebb gyerkőcök számára tökéletes választás lehet.

2016.11.20 Szivárvány1

Aranyos és kedves régi mesesorozat. Testvérem nagy kedvence volt még. El sem tudom mondani hányszor kellett reggel nézni miatta. Szinte megútáltam, de ma viszont jó érzés visszagondolni rá. A történet tanítja is alap kompetenciákra a kicsiket, nem úg... Több

2021.10.23 Timike

A leghelyesebb mesefilm a 90-es évekből. Erőszakmentes, izgalmas történet, ahol vannak karakterek.

Chip és Dale a "Private Pluto" (1943) című rövidfilmben debütált először névtelen karakterként. Először 1947-ben nevezték el őket a "Chip an' Dale" című részben.Szerző: Thibo84

Sziporka az egyetlen főszereplő a sorozatban, akinek az utónevét említik. A vezetékneve Hebrencs.Szerző: Thibo84

A 80-as évek végén és a 90-es évek elején – sok rajzfilmhez hasonlóan – a sorozatot 60 epizód után lemondták annak ellenére, hogy sikeres volt. Az iparági logika abban az időben úgy vélte, hogy csak abban az esetben volt sikeresen eladható, ha minimum 60 epizódból állt.Szerző: Thibo84

A Chip és Dale neveket humoros szójátékként választották. Thomas Chippendale (1718–1779), a 18. század befolyásos szekrénygyártója és bútortervezője alapján nevezték el a figurákat.Szerző: Thibo84

A sorozat készítője, Tad Stones eredetileg nem akarta Chipet és Dale-t. A mentőcsapat (1977) alapján készített sorozatot javasolt, de Jeffrey Katzenberg elutasította, mivel megkezdődtek a Mentőcsapat a kenguruk földjén (1990) című film munkálatai. Stones ezután elkezdett dolgozni egy „Metro Mice” nevű sorozaton, melyben a főszereplő egy Kit Colby nevű egér, valamint Sziporka és Kvarg Lipót korai változatai, és egy kaméleon, de Katzenberg és Michael Eisner az ismert Disney karaktereket akarták. Eisner javasolta Chipet és Dale-t.Szerző: Thibo84

(2020. 11. 26.)
Amerikai mókusok akcióban
A hatvanöt epizódot és négy évadot megélt sorozat szerencsénkre ma is kimondottan szórakoztató, de más szemmel néznék a mai csemeték, mint az én korosztályom. Több