Csokoládé

Csokoládé

Chocolat

A Csokoládé című francia filmdráma egy 19. században élt fekete bőrű cirkuszi mutatványos felemelkedését és hihetetlen sikertörténetét meséli el. Rafael Padilla, a kubai származású cirkuszi művész volt az első színesbőrű férfi a porondon. Barátjával, Footit-tel közös műsorszáukkal… Több

Rendező: Roschdy Zem
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2016.03.10.
Roschdy Zem

2023.12.21 taba

A csokoládé színe

Amikor az ember egy olyan társadalomban élt, ahol mindent a születési előjogok határoztak meg, a más bőrszínűeket pedig nem vették emberszámba, csak a legkiválóbbaknak sikerült kiemelkedniük. A történet Rafael Padilla (Csokoládé) cirkuszi bohóc és kiváló előadó nem mindennapi életét meséli el. Csokoládé, mert nagyot álmodni és tehetségével utat törni egy súlyos előítéletekkel átitatott korban. Omar Sy zseniális a szerepben.

2017.01.25 Berto49

Biopic Omar Sy és James Thiérrée, (Chaplin unokája, Victoria nevű lányának a fia) főszereplésével. Raphael Padilla az első színesbőrű bohóc volt, aki a sikerei csúcsán színészi babérokra tört, az Othellóval próbálkozott, de a XX. század első évtized... Több

2016.04.23 Leoni

Szeretem Omar Sy-t, de a forgatókönyv egyszerűen nem jó ütemben súlyozta a történéseket, és hosszúra is sikerült a film. A komédiás részeken pedig jól szórakoztak akkoriban, de nekünk sajnos ez már nem éri el a vicces szintet bohóckodásból.

2017.02.08 Ancsus

Szerintem ez volt 2016 egyik legjobb filmje. Azt azért nem árt szem előtt tartani megnézés közben, hogy alapvetően nem egy vígjátékról, hanem sokkal inkább egy drámáról van szó.

A film összbevétele 15 291 827 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 8 516 626 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 279 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2016. 03. 10.)
Túl finom
A színész-rendező Roschdy Zem pazar kiállítású életrajzi filmet forgatott a francia cirkuszvilág egyik legtragikusabb figurájáról. Könnyű, érzelgős, kikapcsolódásra tökéletesen alkalmas mozi ez, melynek nagyon nem szabadna ennyire könnyednek, érzelgősnek, könnyen fogyaszthatónak lennie. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. Több

(2016. 03. 11.)
Micsoda cirkusz
A világ első színes bőrű nevettetőjének élete tele van mélységekkel és magasságokkal, de ez csak mérsékelten köszön vissza Roschdy Zem filmjében. Az egyszerű történetmesélésnél valamivel több, de a ziccereket rendre kihagyja. 7/10 Több

(2016. 03. 10.)
Az első európai fekete bohóc történetében benne volt egy fontos film lehetősége, ám ezzel a lehetőséggel nem tudtak élni az alkotók. 60/100 Több
A műsorlista
Julia