Csokoládé

Chocolat

2023.12.21 taba

A csokoládé színe

Amikor az ember egy olyan társadalomban élt, ahol mindent a születési előjogok határoztak meg, a más bőrszínűeket pedig nem vették emberszámba, csak a legkiválóbbaknak sikerült kiemelkedniük. A történet Rafael Padilla (Csokoládé) cirkuszi bohóc és kiváló előadó nem mindennapi életét meséli el. Csokoládé, mert nagyot álmodni és tehetségével utat törni egy súlyos előítéletekkel átitatott korban. Omar Sy zseniális a szerepben.

2017.01.25 Berto49

Biopic Omar Sy és James Thiérrée, (Chaplin unokája, Victoria nevű lányának a fia) főszereplésével. Raphael Padilla az első színesbőrű bohóc volt, aki a sikerei csúcsán színészi babérokra tört, az Othellóval próbálkozott, de a XX. század első évtized... Több

2016.04.23 Leoni

Szeretem Omar Sy-t, de a forgatókönyv egyszerűen nem jó ütemben súlyozta a történéseket, és hosszúra is sikerült a film. A komédiás részeken pedig jól szórakoztak akkoriban, de nekünk sajnos ez már nem éri el a vicces szintet bohóckodásból.

2017.02.08 Ancsus

Szerintem ez volt 2016 egyik legjobb filmje. Azt azért nem árt szem előtt tartani megnézés közben, hogy alapvetően nem egy vígjátékról, hanem sokkal inkább egy drámáról van szó.