Az üldöző

Az üldöző

Chugyeogja

Egy volt rendőr, akit korruptsága miatt rúgtak ki egykor, és most lányokat futtat Szöulban, egy zavarodott elméjű sorozatgyilkost vesz üldözőbe.

(Menyét Ibolya)

Forgatókönyvíró: Hong-jin Na
Ország: Koreai Köztársaság
Premier (HU): 2009.03.28.

2020.10.02 Di Canio

Jó film, bár a részletekben van jópár hiba, és a rendőrség félelmetesen gagyi benne de jópár amerikai filmtől jobb, a színészek lehetnének még jobbak.

2015.10.02 hawaiipizza

Dél-Koreai thriller. Lélegzetelállító, mint az elvárható ettől a kombinációtól. Gyönyörű, feszült, izgalmas. Ha tetszett a Bosszú ura, I Saw the Devil vagy Oldboy például, ennek is adj egy esélyt, nem bánod meg.

2018.07.10 hsanya182

Elég ÜTŐS film az egyszerűsége végett. Izgalmas film egy őrült pszichopata nyomában. Nincs az a hiper-szuper CGI, egyszerű kamerafelvételekkel dolgozik, megtartja az egyszerű realisztikus érzést, a megtörtént eseményt feldolgozó filmeknél is valahogy így kéne működnie...

2020.03.19 elekm90

Nagyon izgalmas thriller, különös atmoszférával és csavaros történettel. Amikor azt gondolná az ember, hogy lezárásra kerül a történet, még jobban tudja fokozni feszültséget, a végére iszonyatosan felpörögnek az események. 9/10

Megtörtént: 2004. július 15-én vették őrizetbe Yoo Young Chul koreai sorozatgyilkost, akit egy masszázsszalont üzemeltető volt rendőr csalt lépre, ahogyan azt a film bemutatja. Nélküle talán még évekig nem került volna a rendőrség látóterébe a lányok mészárosa, mivel a szexmunkások eltűnésének senki nem járt utána hivatalosan.Szerző: Greta

(2018. 12. 01.)
Ajánlott koreai thriller
A tehetetlenség szülte düh filmje Az üldöző, a végkifejlete talán mintha indokolatlanul reményteljes lenne a film egészének atmoszférájához képest, ettől eltekintve nehéz igazán fogást találni rajta. Több