Játsz egy Opta LED projektorért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Váratlan szépség

(Collateral Beauty)
Váratlan szépség

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

Egy sikeres New York-i cégvezetővel (Will Smith) szörnyű tragédia történik, melynek hatására megváltozik az élete. Nem bírja elviselni a vele történtek súlyát, megcsömörlik mindentől, ami addig körülvette. Egyre távolabb sodródik addigi világától… már olyan messzire, hogy régi barátai nem ismernek rá. Ezért tervet készítenek a megvigasztalására. Furmányos, kockázatos tervet, amely a legvégsőkig feszíti a húrt: de talán segít, barátjuknak szembenézni az élettel, mely egy szép és boldogabb jövőt ígér. (Intercom)

(BéBé)

2017. 01. 04. 23:30

A film egy egészen különleges spirituális síkon működik, amit azt gondolom csupán az tud megérteni, aki megélt már olyan jellegű tragédiát, amelyet a film ábrázol. Mi, akik olyan szerencsések vagyunk, hogy nem kellett még eltemetnünk egy gyereket, csupán megpróbálhatunk értelmet nyerni benne, de koránt sem biztos, hogy jól értjük a film mondanivalóját, amely egyébként (szerintem) nem is ad kész magyarázatokat, csupán értelmezési lehetőségeket, amely más-más életutakat bejárt embereknek, más-más tartalommal bírhat. Mit is jelent pontosan a váratlan szépség? Az én értelmezésem szerint talán azt az állapotot, amikor egy tragédia után eljutsz arra a pontra, hogy újra meg tudod látni a világban a szép dolgokat. Vagy a váratlan szépség maga az elfogadás, amikor önmagad számára is be tudod ismerni a veszteségedet? S mi az oka annak, hogy gyermekük elvesztése után olyan sok házaspár külön utakon folytatja az életét? Egymást hibáztatják a tragédiáért vagy csupán csak túl fájdalmas lenne nap mint nap együtt lenni egy olyan emberrel, aki folyamatosan emlékeztet téged arra, hogy volt valamitek, amit közösen vesztetettek el? Ilyen és ehhez hasonló gondolatokra sarkall a film, amelynek alapötlete épp ezek miatt a töprengések miatt annyira jó.

A kivitelezéssel és a filmes megoldásokkal már sokkal több a probléma sajnos. A filmbéli csavarok kiszámíthatóak, s a készítők folyamatosan a nézők könnyeit próbálják kicsalni, s néhol már izzadságszagúvá válik az egész. Az amúgy egytől-egyig kiváló színészek (elsősorban Edward Nortonra és Kate Winsletre gondolok) nem tudták karizmájukat hozzátenni a történethez, Will Smith pedig hozza azt, amiben jó, a szenvedő figurát. Minden hibája ellenére sem lehet azonban elmenni a film mellett, ugyanis még a moziterem elhagyása után több órával is kavarognak a gondolatok a fejemben, ami azért egyáltalán nem rossz dolog.

2017. 04. 15. 20:27

Amikor először láttam azt hittem, hogy ez vígjáték lesz.......lehet hogy olyan témában szerencsésebb lett volna filmet csinálni. A gyermekét elvesztő szülő szenvedését már láttuk párszor.

2017. 04. 09. 08:05

Aki vágyik olyan drámára ahol a főszereplő kislánya halála miatt teljesen önmagába burkolózik, majd barátai és egyben munkatársai próbálnak segíteni rajta, különleges ötletes módon, hogy el tudja engedni a múltat és próbáljon a jövőre koncentrálni..., nos, annak tökéletes választás ez a film. A hatásvadász szép zenék varázslatosan megteremtették a drámai hangulatot. Nagyszerű alkotás, nekem nagyon tetszett.

David Frankel
Helen Mirren

A filmben két Oscar-díjas színész - Kate Winslet és Helen Mirren, valamint valamint három Oscar-jelölt színész - Will Smith, Edward Norton és Keira Knightley szerepel.

(BéBé)

Rachel McAdams-nek is felajánlottak egy szerepet, de a Doctor Strange (2016) forgatása miatt, nem tudta vállalni a munkát.

Az eredeti rendező Alfonso Gomez-Rejon menet közben kilépett a projectből, mert nem egyeztek a kreatív elképzelései a stúdióéval.

Frappa Magazin: Váratlan szépség
A film címét is adó Váratlan (számomra inkább közvetett) szépség picit kaotikusan és kontextus nélkül jelenik meg a filmben, azonban egy kellemes és ügyes csavarral, abszolút kerekké teszi a történetet.
Hessteg: Váratlan szépség
Ajánlanám – ha tehetném, és elhihetitek, nálam jobban senki sem szerette volna, ha ez a film működik, és kaptunk volna karácsonyra egy új Igazából szerelem kiadást, akár drámaibb kiadásban. A Váratlan szépség azonban nem több egy, az ünnepeket meglovagoló csúfos pénzlehúzásánál, egy fájóan pocsék forgatókönyvvel. (5/10)