JRD

12. évad (1993) - 3 epizód
13. évad (1995) - 5 epizód

Legjobbra értékelt epizódok

összes rész

Columbo, a ballonkabátos, mindig szivarozó és rozoga járgánnyal közlekedő rendőrnyomozó kiválóan és nagy türelemmel, kitartással oldja meg az útjába kerülő gyilkossági ügyeket. Nincs a földön olyan ember, aki túljárhatna a felügyelő eszén. Még látatlanban létező felesége sem...

(erare)

Premier (HU): 2005.11.22.

2022.12.18 Reitman

Zseniális, de...

Ez nem egy sorozat, hanem sokkal inkább a mccarthyzmus alatt feketelistázott filmesek egyetlen lehetősége, hogy dolgozhassanak, persze ez változott, de gondolom, azt a propagandát azért el kellet fogadniuk, hogy "a rendőrség jó", és persze egy érdekesség, hogy Columbo családtagjainak és kollégáinak a nevei azonosak a sorozat szponzoraival ("A sogorom Ralph"-ot akar "Tesco-bá"-nak is lehetne fordítani). És az is, hogy ez Los Angeles város reklámfilmje. Érdekes, hogy egy-egy évszak mennyire más. Az első persze klasszikus, és voltak még jobbak, de néhány rész kimondottan átlagon aluli (pl. Ölni mar nincs idő). Peter Falk zseniális, talán messze a sorozat legjobb színésze (Donald Pleasence mellet), a többi színész általában messze alattuk van (főleg az akkori más sorozatok és filmek hősei stb.), de meglepően beleillenek a szerepükbe. Igaz, gyakran jobb lenne, ha az áldozat és a gyilkos szerepet cserélnének, mert a rosszabbik színészt kell néznünk. Realizmust nem kell elvárni.

2022.06.27 JRD

Sokat gondolkodtam azon, hogy miért is lettem akkora nagy rajongója a jó krimiknek már egészen fiatalon. Észjárás, titkok kibogozása, feszültség, rejtély mind-mind felvillanyozott, és felvillanyoz mind a mai napig. És bizony talán ezért örök nagy ke... Több

2017.05.07 mamiéstöti2

Minden részt számtalanszor láttam már, de nem lehet megunni. Sok érdekes rész van benne, melynek csavaros megoldására csak Columbo lehet képes a világon.

2017.12.13 Yosihiro

Felejthetetlen alakítás minden részben és a végén még Columbo feleségéről is megtudhatunk infókat. Remek bűnügyi sorozat.

Az összes része megvan,és szinte mindíg megnyugtat,ha megnézek egy-egy részt... Zseniális színész,és a magyar szinkronhang,Szabó Gyula révén mintha összegyúrták volna....teljesen elhiszem,hogy Peter Falk beszél....magyarul !!! Kötelező !!!

A hatvankilenc részből tizenhat eredeti angol címében szerepel a Murder (gyilkosság) szó.Szerző: Archívum

A gyártó cég az Universal Television, a film forgalmazója pedig a NBC Universal Television Distribution lett.Szerző: Archívum

Az epizódok hossza is nagyon változó, hiszen van köztük 73 és 93 perces is.Szerző: Archívum

Az első magyar televíziós sugárzás időpontja: 1972. november 25.Szerző: Archívum

A hadnagy az iskolában tubázni tanult, és osztályelső volt kémiából.Szerző: Archívum