Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A préri urai

(Comancheria)
A préri urai

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Toby elvált apa, Tanner a börtönből szabadult. A két testvér összefog, hogy megmentsék a családi gazdaságot, amire a bank rá akarja tenni a kezét. Rablásokból akarnak pénzt szerezni. Hamarosan egy könyörtelen Texas Ranger ered a nyomukba.

Texasban olykor elmosódik a határ a becsületes emberek és a törvényen kívüliek között. Toby, az elvált apa jobb életet szeretne a fiának, az indulatos Tanner viszont most szabadult a börtönből. A két testvér összefog, hogy megmentsék a családi gazdaságot, amire egy lejáró követelés miatt a bank rá akarja tenni a kezét. Toby és Tanner sajátos és veszélyes módját választják a pénzszerzésnek, rablásokból akarják megszerezni a hiányzó pénzt. Hamarosan nyomukba ered egy könyörtelen Texas Ranger. (HBO)

2016. 11. 14. 11:36

Egyszerű, de rendkívül pofás neo-western, amihez remekül asszisztál a lepusztult texasi táj és a film zenéje. Szikár karakterek, nehéz sorsok, velős mondanivaló és az elmúlt évek talán legszebb vizuális üzenete a családról, a testvéri szeretetről.

2017. 01. 25. 14:42

!SPOILER!
Nekem nem tetszett a film, egyébként a westernektől kiráz a hideg, akkor is, ha neowestern. Nincs egyetlen szerethető szereplője sem. A testvérpárt ránézésre életfogytiglanra kellett volna ítélni, az egyik pedig még a saját apját is megölte. Bankrablásokkal szerzik vissza az eljelzálogosított farm tulajdonjogát. Szerencsére az egyiket a vén trotty ranger megöli, de a másik vígan éli tovább a világát. Különösen idegesített Jeff Bridges nyugdíjba készülő ranger alakítása, ahogy állandóan pikírt megjegyzéseket tett indián társára, csodálom, hogy ő mindezt fapofával fogadta és még csak nem is küldte el a jó büdös francba. Én egy percig sem maradtam volna mellette. Szegényt le is lőtték!

2017. 02. 17. 17:51

Egy lassan hömpölygő dráma, amiből árad a hőség. Maga a történet és a forgatókönyv egyszerű, mint a faék, inkább hangulatában nagyon erős a film. Nagyon kiemelkedő színészi alakításokat sem látni, Bridges is inkább csak hozott egy texasi akcentust, de nem többet. De az atmoszféra és az időnként erős feszültség elviszi a hátán a filmet.

Gil Birmingham
Gil Birmingham
Katy Mixon
Chris Pine

A filmet 12M $-ból forgatták le 2015 júniusában.

Ben Foster és Chris Pine második közös filmje 2016-ban a Viharlovagok után.

Bár a filmben Chris Pine alakítja Ben Foster öccsét, a valóságban ő az idősebb két hónappal.

Smoking Barrels: Hell or High Water
Ebben a filmben a főszereplők karakterében, a köréjük épített történetben találjuk a legkevesebb érdekességet (ami miatt egyébként sokszor nehezen is ragad magával a mű), Sheridan és MacKenzie prezentálásában mégis képes ez az ezerszer elmondott történet valami újat és lehangolóan emberit megfogalmazni.
8/10
Filmérték: Ebbe a szikár és marcona világba nem szeretnénk belecsöppenni
Mackenzie nem újította meg a műfajt, de nagyon sokat tett annak érdekében, hogy tovább éljen és viruljon. Festménybe illő képek, pazar karakterek és egy nagyon korrekt cselekmény, ahol a tájnak, a döntéseknek, emberi sorsoknak és minden kimondott szónak súlya van. Kőkemény világ ez, amit inkább néznénk csak, mint kipróbálnánk benne élni. Az év egyik legjobb rendezése és filmje. Mehet rá a magas pont. 9/10
Supernaturalmovies: Hell or High Water
Ez az a film, ami a mozgókép legharcedzettebb szerelmeseinek az arcára is gyermeki vigyort varázsol, és azt a gondolatot ülteti el a fejükben, hogy mégiscsak forgatnak még emlékezetes alkotásokat.