Comic strip - Képtelen képregény

Comic strip - Képtelen képregény

Chasing Amy
Joey Lauren Adams

Filmünk főhőse két képregény rajzoló, Holden McNeil (Ben Affleck) és Banky Edwards (Jason Lee), akik New Jersey-ben laknak, s már több mint 20 éve barátok. Nappal a stúdióban dolgoznak, esténként pedig együtt iszogatnak. Barátságuk életükben először komoly megpróbáltatáson megy át, amikor egy… Több

Rendező: Kevin Smith
Író: Kevin Smith
Premier (HU): 1998.03.26.

2024.01.28 hátadlegyenelöl

Van egy sajátos hangulata a filmnek, nekem tetszett.

2018.07.18 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

A drámaisággal való próbálkozás

Kevin Smith ezen filmjének többször futottam neki, s bár jól indul, a végére a felesleges érzelgősség ront az összképen, így az író-rendező esetében először beszélhetek csalódásról. Pedig az alap nem lenne rossz: Smith megpróbál a párkapcsolatokról, ... Teljes kritika

2019.09.02 MMcFly2015

Kevin Smith univerzuma bővült, de valahogy itt a komolyabb, romantikus vonal nem működik annyira, mint a korábbi agymenések... Jay és Néma Bob filmek között emlegetik, de a két figura kb. 3 perc erejéig szerepel benne. Ben Afleck szirupos szerelmi tö... Több

2020.03.28 Syracuse

A szokásos View Askewniverse hozza a Chasing Amy, de szerintem ez az egyik leggyengébb darabja. Azért a Jay and Silent Bob Rebootnál jobb lett.

2018.03.11 Evok1909

Számomra 5 csillagos a film. Nyilván ebben is van egy nagyadag elfogultság, de egyébként is szerelmese vagyok ennek a korszaknak és ennek a világnak.

Kevin Smith a film főbb karaktereit (Holdent, Bankyt és Alyssát) úgy alkotta meg, hogy a forgatókönyv írás közben az őket alakító színészek, vagyis Ben Affleck, Jason Lee és Joey Lauren Adams lebegtek a szemei előtt. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film költségvetése mindössze 250 ezer dollár volt. Összehasonlításképp: Kevin Smith előző filmje, a Shop-show 6 milliós büdzséből készült, vagyis 24-szer annyi, mint jelen film esetében.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Kevin Smith egy podcastben úgy nyilatkozott, hogy mindössze két szavazaton múlt, hogy a Comic strip - Képtelen képregényt forgatókönyvét jelöljék a Legjobb eredeti forgatókönyv Oscar-díjra.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Joey Lauren Adams a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

(2015. 07. 20.)
Kétségkívül egy értékes film, ugyanakkor csak nagyon ritkán kellemes - avagy ironikus módon éppen az ellenkezője annak, amit a direktor például a két Shop-stoppal létrehozott. Több