Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Creed: Apollo fia

(Creed)

Tartalom

Creed: Apollo fia filmtartalom:

Adonis Johnson (Michael B. Jordan) sosem ismerte legendás apját, a nehézsúlyú világbajnok Apollo Creed-et, aki még azelőtt elhunyt, hogy ő megszületett volna. Ettől még nem kérdéses, hogy a boksz a vérében van, ezért Adonis Philadelphiába, apja és Rocky összecsapásának helyszínére megy. A srác felkeresi a legendás bokszolót, és arra kéri, legyen az edzője. Rocky Balboa (Sylvester Stallone) meglátja benne az erőt és az elhivatottságot, és szárnyai alá veszi a tehetséget, de az egykori bajnoknak egy olyan „ellenféllel” is meg kell küzdenie, ami sokkal halálosabb veszéllyel fenyegeti, mint bárki a szorítóban.

2016. 04. 30. 23:11

Nem rajongok a sportfilmekért, de valahogy a Creed több, mint egy sportfilm. Film útkeresésről, hitről, kitartásról. Sylvester Stallone méltán érdemelte volna meg az Oscar díjat, hitelesen alakítja a megöregedett egykori bokszolót. A zenéje is kiváló.

2016. 04. 30. 08:47

Biztos jó film annak aki szereti a boxot, a Rocky Balboa sorozatot, annak kihagyhatatlan darab.Végignéztem a párom kérésére, örömére, de ennyi soha többet boxolos filmet!Számomra szörnyen unalmas volt.

2016. 04. 29. 14:15

Szerintem egy hangyányit elmaradt a Rocky Balboától, de ettől függetlenül is fantasztikus film, amiben Stallone olyan alakítást produkál, aminek láttán mindenki letette az állát. A vágatlan bokszmérkőzés igazi filmtörténelem, de emellett elismerés illeti a szerethető figurákat, tényleg nagyon szimpatikusak voltak a főszereplők. Kiemelendő az is, hogy nem próbálták Rocky nevével eladni, itt ő tényleg "csak" mellékszereplő. Nagyon megható és szép film, mindenkinek csak ajánlani tudom.

Michael B. Jordan

Tony Bellew

mint 'Pretty' Ricky Conlan

Ritchie Coster

mint Pete Sporino

A filmhez két alternatív befejezést is forgattak.

(hg)

Adonis az edzőteremben egy ilyen feliratú pólót visel: "Miért akarok harcolni? Mert sem énekelni, sem táncolni nem tudok... ("Why do I wanna fight? Because I can't sing and dance...") Ez egy idézet az első Rocky-filmből.

(hg)

Sylvester Stallone eleinte nem akarta, hogy bármilyen módon is tovább folytatódjon Rocky története. Elmondása szerint nagyon elégedett volt azzal, ahogy a bokszoló története véget ért. Végül Ryan Coogler rendező bírta jobb belátásra.

Hetediksor: Mindörökké Rocky
Maga Sylvester Stallone sem gondolhatta 1976-ban, hogy a Rocky kultusz még negyven év múlva is tündökölni fog, ráadásul nem is akárhogy, hanem a régi fényében. A sorrendben hetedik film a legjobb rész az Oscar-díjas első epizód óta.
Cinestar: Creed: Apollo fia
Vannak címek, amik már a második rész után leáldoznak, ám Rocky Balboa, vagy éppen Apollo Creed története 40 év után is ugyanannyira fantasztikus. Kötelező.
Movieaddicts: Creed – Apollo fia
Minden Rocky és boksz rajongónak kötelező, de mindenki másnak is érdemes megnéznie.