Crimson Peak
JRD

Charlie Hunnam
Charlie Hunnam
Tom Hiddleston

A fiatal, ambiciózus írónő, Edith Cushing nem tud dűlőre jutni érzelmei tekintetében, ugyanis gyermekkori barátja iránti érzett szerelmét kezdi elhomályosítani egy rejtélyes idegen felbukkanása. Csakhamar kénytelen rádöbbenni, hogy újdonsült, elbűvölő férje egyáltalán nem az, akinek mutatja… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2015.10.15. | HBO Max (2021.06.06.)

2022.03.30 JRD

Nem alkotott nagyot...

... de maradandót, azt igen. Mindegy, hogy mennyire elnagyolt vagy épp gyenge egy-egy párbeszéd, a látványa miatt fogott meg. Mivel egyáltalán nem voltak nagy elvárásaim a filmmel kapcsolatban, így remekül szórakoztam, és akár megnézhetem még többször is a jövőben. De ne hallgass rám! Döntsd el magad! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2016.08.05 mamiéstöti2

Érdekes film, meg lehet nézni, bár aki nem bírja a perverz végkifejletet annak nem ajánlom.

2016.02.18 indingo

A díszlet, ruhák, hangulat, meg talán a pillangó motívum tetszett, de kábé ennyi. Sokkal többet vártam tőle, úgy vártam hogy történjen valami meglepő, de nem történt. Állítólag a színésznőnek rémálmai voltak a forgatás után! Mitől is?

2016.05.27 Bogi87

Véletlenül ültem be erre a filmre, végül 2x is megnéztem, annyira tetszett. Különösen a díszletek és a kosztümök méltóak említésre - természetesen a sztori mellett.

Del Toro nem volt emelkedett hangulatban, nem szállta meg az ihlet a film forgatása alatt. Nem egy érdekfeszítő történet, kiszámítható, klisés, kissé unalmas, gyenge végkifejlet. Ami pozitívum, azok a szép képsorok és a kosztümök, ami némi pluszt dob rajta. Mr. Toro, lesz jobb is.

A film összbevétele 74 679 822 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 57 914 885 forintot termelt.

A filmbeli Dr. Alan McMichael szerepében Charlie Hunnam látható. A Bíborhegy már a második közös filmje volt Guillermo del Toro rendezővel, az első a 2013-as Tűzgyűrű volt.Szerző: respect the movies

Mia Wasikowska és Jessica Chastain már szerepeltek együtt a 2012-es Fékezhetetlenben.Szerző: respect the movies

Mia Wasikowska és Tom Hiddlestonnak ez volt a második közös filmje, az első a 2013-as Halhatatlan szeretők volt.Szerző: respect the movies

A forgatókönyvet már 2006-ban megírták, viszont Guillermo del Toro ragaszkodott ahhoz, hogy ő rendezze majd a filmet, ezért nem készülhetett el már 2006-ban. A rendező a film előtt más projekteket akart véghezvinni, ilyen volt a Pokolfajzat 2. vagy a Hobbit trilógia.Szerző: respect the movies

(2015. 10. 15.)
Szépséges bestiárium
A Tűzgyűrű rövidke sci-fis kitérője után Guillermo del Toro visszatért arra a terepre, amit otthonának mondhat: a látványos horrorok világába, ahol a fényből a szörnyekre is esik, és az árnyékban sokszor emberek állnak. A Bíborhegy A faun labirintusának gótikus parafrázisa, mely azonban csak látványvilágában tudja felvenni elődjével a versenyt.... Több

Bíbor motyók
Ahol egy del Toro álmodik sok pénzből romantikus kísértetes horrort, ott sok minden teremhet – sajnos félelem és izgalom nem nagyon, legfeljebb agyag és vér. Több

(2015. 10. 15.)
Összességében egy lebilincselő filmről van szó, pláne, ha valakit vonz a gótikus-viktoriánus stílus. A hangulat könnyen beszippant és végig kitart a borzongás. A finom elegancia és a leplezetlen brutalitás keveredik, egy kissé groteszk, mégis kellemes elegyben. Több

(2015. 10. 16.)
Sosem gondoltuk volna, hogy egyszer azt fogjuk kívánni: bár vernék szét Jessica Chastain fejét egy lapáttal. Több

(2015. 10. 16.)
Nem tudott magával ragadni a botrányosan felületes szkript miatt. Legalább unalmasnak nem lehet nevezni, de most tényleg ennek kellene örülnöm? Egy próbát azért megérhet, viszont senki se számítson csodára vagy megváltásra. Én még továbbra is várok egy „igazi” del Toro filmre. Legalább az irány már jó. Több