Családi vakáció

Családi vakáció

National Lampoon's Vacation

A Griswold család országot átszelő útja a Walley World vidámparkba sokkal fáradságosabbnak bizonyul, mint amire valaha is számítottak.

(szarka84)

Rendező: Harold Ramis
Forgatókönyvíró: John Hughes
Premier: 1983.07.29.
Több

2024.02.20 Schumy1

Anno nagy kedvencem volt, ma már kicsit bugyutácska, de még elmegy. Délutáni családi filmnézésnek még jó is lehet, könnyed szórakozás.

Griswoldék lezúznak mindent,és mindenkit!Őrület,és káosz felsőfokon! Chavy Chase itt volt karrierje csúcsán! Mindenkinek kötelező!

2017.07.23 Deku

Nagyon nagy vígjáték volt ez akkoriban, tele minőségi, nem obszcén humorral. Ez még az a fajta vígjáték amiben eredeti poénokat sütöttek el és ez jól működött. Imádtam benne mindent.

2019.11.30 dailyfilmsan

Egy örökzöld Chevy Chase-től. Nekem nem a kedvencem a szériából de azért megjárja. Szórakoztató hiszen mindenkivel fordult már elő hogy egy kiruccanás alkalmával nem a tervek szerint folynak a történések, de hogy semmi ne sikerüljön úgy ahogy az az e... Több

2019.01.06 HE7EDIK

Chevy Chase ekkoriban volt a csúcson, ez talán a legjobb filmje. Minden percre jut valami poén, Randy Quaid persze itt is hozza a formáját, a nagymami kocsitetőre rakása pedig etalon. Az egyik legjobb családi film, ami valaha készült.

Bár Christie Brinkleynek csupán pár jelenete volt a filmben, az egész forgatás alatt a helyszínen maradt és idejét lovaglással és raftinggal töltötte.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Anthony Micahel Hall elárulta, hogy a sörös doboz (amit Rusty egy szusszra kiiszik) valójában üres volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

John Candy-nek egy millió dollárt fizettek a rövid kis szereplésért a film végén.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Warner Bros stúdió 90. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

Értékelés: 3.5/10
(2015. 08. 24.)
Ha azt mondanám, félkész koncepció a Családi vakáció, még az is túlzás lenne, jelen formájában inkább tűnik "negyed-" vagy "nyolcadkésznek". Több