Csendőrök New Yorkban

Csendőrök New Yorkban

Le gendarme à New York

Nagy dicsőség érte Lütyő csendőrőrsét: ők képviselhetik Franciaországot a csendőrség nemzetközi konferenciáján, New Yorkban. Nicole, Lütyő lánya nagyon szeretett volna az édesapjával menni, de ő hallani sem akart róla, hisz még Gabaj főtörzs sem viheti magával a feleségét. Ám amikor a csodálatos France tengeralattjáró kifut a kikötőből, már Nicole is a fedélzeten van potyautasként. Reszkess, New York, jönnek a humoredzett Saint Tropez-iek!

Rendező: Jean Girault
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 1967.06.15.
Több

2022.06.16 JRD

Egy kis nemzetközi találkozó Funésesen...

A sorozat második része hozta ugyanazt a minőséget...pedig valljuk be, folytatásoknál általában nagy a bukóráta. Ebben a részben is van minden. Romantika, intrika, bűntény és csendőrök minden mennyiségben! Luis de Funés és társai alakítása örök darabbá tették a csendőrök kalandjait. Mindenképpen érdemes a figyelemre. Egy könnyed, kedves és szórakoztató vígjáték amolyan francia módra. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2016.12.10 film kedvelő

A hat csendőrős film között ez volt a legjobb. A legszórakoztatóbb, Louis de Funes egyértelműen itt alakított a legjobban Nagyon jól ki volt találva a cselekmény, hogy a lánya is vele megy New Yorkba.

A magyar szinkron remekül sikerült, ám volt egy újra szinkronizálás, ahol Lütyőt nem Balázs Péter, hanem Szőke-Kavinczky András szólaltatta meg.Szerző: JRD

A filmben 5 másodperc alatt ér fel a lift az Empire tetejére. (A valóságban ezt minden utas megsínylené. Elájulna, rosszul lenne és a megálláskor a mennyezetbe lapulnának.)Szerző: JRD

Lütyő őrmester angolórás megszólalásai szinte szállóigévé váltak akkoriban. My tailor is rich. – Your tailor is NOT rich. (Az én szabóm gazdag, a maga szabója nem gazdag.) My flowers are beautiful – Your flowers are NOT beautiful. (Az én virágaim szépek, a maga virágai nem szépek.)Szerző: JRD

Amikor Lütyő lánya elbújuk a hajón, és felmegy a mentőtutajra, még tiszta kék az ég, de amikor Lütyő felfedezi, hogy leánya potyautas lett, már borús.Szerző: JRD

A filmben szereplő hatalmas hajó, a France az akkori idők legnagyobb luxushajójának számított. 1962-74-ig "teljesített szolgálatot".Szerző: JRD