Csillagpor

Csillagpor

Stardust

Claire Danes

Tristan (Charlie Cox) leghőbb vágya, hogy elnyerje a szép és gőgös Victoria (Sienna Miller) szívét. Bármit megtenne a lányért, aki kap is az alkalmon: nem egyebet kér születésnapjára, mint az előző este földet ért hullócsillagot. Tristan útra kel, hogy a szomszédos, mágikus birodalomból – ahol… Több

Rendező: Matthew Vaughn
Író: Neil Gaiman
Forgatókönyvíró: Jane Goldman, Matthew Vaughn
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2007.10.11. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.08.26 Ergit

Nem mindennapi történet!

2022.03.10 JRD

Sztárparádé...

Szeretem ezt a filmet. Szeretem a karaktereket és a történetet. Volt amikor felvontam a szemöldökömet, de aztán úgy éreztem, hogy nagyon jó választás volt. Például, mint de Niro a meleg kalóz! Kissé ügyefogyott volt ahogyan táncikált, mégsem éreztem úgy, hogy de Niro nimbusza csorbult volna. Van benne minden. Erőszak, gyilkosság, ármány, szerelem, kaland, boszorkányság, varázslat, hatalomittasság, gyűlölet, gonoszság, félreértés és a végén minden és mindenki a helyére kerül. Érdemes megnézni akár többször is! Szóval kalandra fel, irány! Keress egy csillagot és jó szórakozást!

2017.07.18 Deku

A könyvet is imádtam és meglepően a filmet is. Remek választás bárki számára. Szerintem lehetett volna jobb is de azért rossznak semmiképp sem mondanám. Kól összehozták a filmet ezért be is került a kedvenceim közé

2019.03.14 dailyfilmsan

Egy varázslatos történetet tár elénk a Csillagpor, nem mellesleg egy igen jó szereplőgárdával. A díszlet és a jelmez nagyon jól sikerült és a film hangulata is rendben van. Talán kicsit túl mesés is; mesekönyvbe illik első perctől az utolsóig.

2022.01.11 Eastern79

Modern mese

Annak idején moziban láttam először, és azóta is ez az egyik olyan film, amit akárhányszor meg tudok nézni, mert egyszerűen lehetetlen megunni. Egyszerre tündérmese és felnőtteknek szóló fantasy, komédiába oltott társadalomkritika és horror, ráadásul olyan ügyesen olvasztja össze a stílusokat, hogy lehetetlen belekötni. Robert De Niro mint meleg kalóz? Michelle Pfeiffer mint emberevő boszi? Claire Danes mint humán égitest? Miért ne? Varázslat, erőszak, romantika, humor ad randevút egymásnak, hogy virtuóz vizualitásban tobzódva meséljenek el egy történetet útkeresésről, szerelemről, barátságról, mágiáról, szeretetről és gonoszságról. Minden tekintetben pazar, akár a látványról, akár az alakításokról vagy a forgatókönyvről van szó. Igazi klasszikus.

A film Neil Gaiman azonos című regénye alapján készült. Szerző: rbernadett

Shakespeare kapitány repülő hajóját Caspartine-nek hívják a rendező Caspar és Clementine nevű gyermekei után.Szerző: SódóGA

Minden herceg ruhájának mintájában visszaköszön a saját száma, Septimusnak ráadásul minden gombján ott van a hetes. Szerző: SódóGA

Michelle Pfeiffer volt a rendező egyetlen választása a boszorkánykirálynő szerepére, mivel évtizedek óta hatalmas rajongója.Szerző: SódóGA