indingo

Gálvölgyi János
Gálvölgyi János

1962 augusztusában járunk. Gagarin meghódítja a világűrt, a küszöbön áll a harmadik világháború, de Magyarországon minden nap épp olyan, mint bármelyik másik. És hogy ez így is maradjon, arról a Simon házmester is gondoskodik. A KIL tehetségkutató műsort szervez, a nyertes pedig… Több

Forgatókönyvíró: Tímár Péter
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1997.02.20.

2022.07.29 Reitman

Ez nagyon jól sikerult! Nagyon magyar vígjáték, és nem akar másolni másokat(ami ritkasag manapsag).

2019.05.02 indingo

A hatvanas évek zseniális tükörképe az akkori dallamos zenéikkel, tele poénnal, iróniával, néhol groteszk a film és hogy mi volt a célja, talán ezekkel az eszközökkel próbálták bemutatni milyen korszakban éltek és mit próbáltak tenni hogy egy kicsit kinyíljon a világ.

2019.02.20 harnas1207

Tipikus magyar film, ami megidézi a szüleink gyerekkorát. Ha másért nem is egy kis retró hangulatért érdemes megnézni.

2021.03.26 Rea387147

Örök kedvencem

Ezt még a nagyszüleimmel láttam először. Aztán, miután megnéztük, az egyik kedvencem lett. Imádom. A zenei világát, a szereplőket, a látványvilágát nagyon szeretem. Valamint a szereplők is nagyszerűek, és bármilyen korosztálynak bátran tudom ajánlani ezt a zenés filmet. (ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧

2016.02.14 doroffee

Zseniális! Nagyon jó görbe tükröt mutat be a '60-as évek Magyarországáról, popkultúrájáról, államvezetéséről. Nekem tetszett a patchwork-szerű szerkezeti stílusa, a poénok pedig óriásiak (a lottószámos a legnagyobb poén, amit filmben hallottam valaha).

A film készítője az Objektív Filmstúdió, forgalmazója a Budapest Film. Műfaja zenés vígjáték.Szerző: Archívum

A filmet Márton Gyula Bambi szívószállal című novellája alapján készítették.Szerző: Archívum

Amikor 1997 októberében a 2 legnagyobb hazai kereskedelmi csatorna – az RTL Klub és a TV2 – megkezdte működését, az RTL Klub ezt a filmet tervezte műsorára tűzni esti műsorindító programként, de a TV2 megvétózta, és elhappolta a közvetítési jogokat. Az RTL Klub a Csinibaba helyett a Ghost című filmet vetítette.Szerző: Attila G.

A filmben a Kispál és a Borz zenekar adta elő a számokat.Szerző: Pirospingu

(2016. 02. 28.)
Megunhatatlan, még akkor is, ha félelmetes belegondolni a humoros jelenetek mögöttes tartalmába. Több