Csodálatos Boccaccio

Flavio Parenti
Flavio Parenti
Riccardo Scamarcio
Vittoria Puccini

A Csodálatos Boccaccio című filmben egy csapat fiatal barát egy halálos kór elől vidéken talál menedéket az 1300-as években.

(hp)

Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 2016.06.09.

2018.10.12 Bendegúz

Én személy szerint nem olvastam a Dekameront, csak hallottam róla egy keveset. A sznészi teljesítménnyel meg voltam elégedve, és a történet is érdekesnek mondható, ugyanakkor a vágás és a zene nagyon önkényes, nem szolgálja az előnyös dramaturgia érdekeit.

2018.05.19 Berto49

a nap véleménye

A címmel ellentétben ez a Dekameron adaptáció nem csodálatos. Derék iparosmunka, amely az eredeti mű kerettörténetét és a száz novellából ötöt a filmvászonra vitt. Művészi a megjelenítés, nagyon szép képekkel operál, de a kor hangulatát nem adja viss... Több

2016.06.16 Edeske

Jobbat vártam a filmtől a bemutatója és az előzetesek alapján. Csalódás volt, kissé unalmas, lapos film. Jóindulattal egyszer nézhető, egyszeri nézésre elmegy. Moziban nem érdemes megnézni.

2016.07.13 varjú

Ez a film meghágja a Dekameront, de jó lassan és unalmasan. Ha már valami ennyire közismertek a feldolgozására adja a fejét valaki, akkor nem illik ennyire mellényúlni.

2016.06.18 Toncsi

A Taviani fivérek munkásságát követem már egy ideje, így kíváncsi voltam erre a filmre is, de sajnos nem igazán jött be. Több helyen sántít, vontatottnak éreztem, és a történet sem fogott meg igazán.

A film 1 061 548 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 1 107 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2016. 06. 14.)
A Dekameron a maga száz meséjével kiapadhatatlan forrása a jó történeteknek – erre az öt epizódra azonban felesleges időt pazarolni. Ha van két felesleges óránk, inkább nézzünk meg újra Pasolini ma már 45 éves, nagyon is szerethető változatát. 5/10 Több

(2016. 06. 22.)
Boccaccio valóban csodálatos, de ez nem ebből a filmből derül ki. 50/100 Több

(2016. 06. 14.)
A különböző történetek közötti összekötő kapocs a létezés szépsége. A szerelemről és a testiségről szólnak, vagy mulatságosak és megnevettetnek. Egyszóval minden van bennük, ami nem az elmúlás. A halál megengedett, hisz a tehetséges, de szegény ötvösmester és a nemes kisasszony szerelme is tragédiával végződik. De az ő fizikai pusztulásuk által bet... Több