Dangal

A Dangal című életrajzi film Mahavir Singh Phogat életét mutatja be, aki birkózásra tanította lányait, Babita Kumarit és Geeta Phogatot. Ennek köszönhetően Geeta Phogat lett az első indiai birkózónő, aki aranyérmet szerzett a 2010-es Nemzetközösségi játékokon 52 kg, míg testvére, Babita… Több

Rendező: Nitesh Tiwari
Ország: India
Premier: 2016.12.21.

2019.08.08 Mayolika

Aamir a feminista

Van egy jelenete a filmnek, ahol a két lány lázadozik az edzések miatt, és panaszkodnak a barátnőjüknek, akit éppen akkor adtak férjhez alig 14 évesen. A barátnő könnyes szemmel ébreszti rá őket, milyen szerencséjük van egy gondoskodó apával, aki nem akarja férjhez kényszeríteni őket egy ismeretlenhez, akivel örökre el kell menniük a szülői házból, hanem a maga módján kenyeret ad a kezükbe, hogy önállóan rendelkezhessenek majd az életükről. A lányok magukba szállnak, és onnan ugyanolyan megszállottan dolgoznak a sikerért, mint az apjuk. Ritka pillanat az ilyen indiai filmben. Aamir, aki hozzáhízott a szerephez fantasztikusat alakít, a történet nagyon erős, bár vannak fenntartásaim a női birkózás ellen, ebben a filmben valahogy természetes és emberi az egész. Kár a végére az a feszültségkeltésnek szánt felturbózása a konfliktusoknak, anélkül is lebilincselő lett volna az egész film. ÉS a vége persze zsepi igényes. Ajánlom megnézésre.

2017.01.11 Rajkó

A Dangal nagyon ütős indiai film, nem az a tipikus gagyi bollywoodi zagyvaság, amelyek annyira hírhedten szürreálisak. Ez épp az ellenkezője, nagyon jó képet mutat a küzdeni akarásról. Szuper film!

2017.06.15 airbus

Ami engem illet, élveztem minden percét a filmnek. Jó hangulata van, remek alakításokkal. Tetszett a helyszín és maga a díszlet, ráadásul a párbeszédek is nagyon ültek az egészben.

A "dangal" egy indiai kifejezés arra, ahol a birkózók egymással küzdenek. Szerző: rbernadett

Aamir Khan 28 kilót szedett fel a szerep kedvéért, így jelenleg most 98 kilót nyom. Szerző: rbernadett

Állítólag a főszereplő, Aamir Khan és a rendező, 3000 lányt hallgatott meg Mahavir Singh Phogat lányainak szerepére. Szerző: rbernadett

Aamir Khan 2015 szeptember 21-én felfedte a film első plakátját a twitterén, 15 hónappal a film várható bemutatója előtt. Szerző: rbernadett

(2017. 08. 21.)
Nincs ezen mit ragozni, ez egy jó film, amelyre érdemes rászánni a játékidőt.

9/10 Több