Dante pokla

Harper

Premier (HU): 1997.04.03.

2023.08.09 Harper

Hihető és látványos katasztrófafilm

A katasztrófafilmek egyik legnagyobb problémája a hihetőség, mellyel szinte minden esetben komoly gondok vannak. Az 1997-es Dante pokla Roger Donaldson rendezésében ilyen szempontból üde színfolt a műfaj „egén”, mert realisztikus. A főszerepeken sem akárkik vannak: a régi James Bond, Pierce Brosnan és a Terminátor filmekből ismert Linda Hamilton. A történetvezetés is nagyon jó, lassan építkezve emeli a feszültséget, míg eljutunk odáig, hogy kitör a vulkán, és az egész átvált egy menekülős katasztrófa-látványfilmbe. Szerintem végig izgalmas az egész, és nekem külön tetszett a két említett színész visszafogottan elegáns játéka is. A helyszínre sem lehet panaszunk: a vulkánt és környezetét is ügyesen választották ki. Tetszetős a táj, és hihetőek a kirobbanás körülményeit bemutató képek is a hamufelhőről, a kilövellő lángcsóvákról és tűzgolyó bombákról. Tudunk izgulni is hőseinkért. Akad persze bugyutaság is itt-ott, de ennyi belefér, azt hiszem. Az értékelésem a katasztrófafilm műfajban átlag feletti, erős 70-75%.

2022.06.13 Klauka89

Sose láttam azelőtt, épp ment tegnap a tévében. Abszolút nézhető, nem veszik el a irrealitás talaján. A fiatal Pierce Brosnan-nal fűszerezve még kellemesebb. Kedvesen bemutatott történet éppen megfelelő mértékű geológiai tudással feltöltve.

2017.12.23 Deku

Baromira megtetszett a film már rögtön a tartalmának elolvasása után. Aztán csak még jobban elvesztem benne. Ezt a filmet imádtam, pontosan annyit adott amennyit az ember elvárhat egy ilyem filmtől, se többet se kevesebbet.

2023.04.02 Gamehun638

Egy korrekt katasztrófafilm. Idilli városban kitör a vulkán, és jön, aminek jönnie kell. Látványvilág kiváló. Jók a karakterek. Kikövezett katasztrófa film út.

2019.01.12 Dynamis

Az egyik legreálisabb katasztrófafilm.

Az egyik legreálisabb katasztrófafilm. Gyakorlatilag az egész, BÁRMIKOR megtörténhet, nagyon hasonló módon. Egyetlen dolog volt, ami igazából nem illett bele: Az ilyen kitöréseket nem szokták általában lávaömlések kísérni, legalábbis, nem olyan láva, mint, amilyen a filmben elönti Ruth házát. A legkedvesebb katasztrófafilmjeimnek egyike.

Amikor a vulksanológusok és a kíváncsi tömeg, valamint a sajtó a nagy kitörést nézi, az a Mt. St. Helens nagy kitöréséből bevágott jelenet volt.Szerző: Dynamis

A végén a megcsonkult Dante Hegy nem más, mint a Mt. St. Helens.Szerző: Dynamis

A kitörés minél realisztikusabb megjelenítéséhez a Mt. St. Helens és a Mt. Pinatubo kitöréseit tanulmányozták a film készítői.Szerző: Dynamis

Eredetileg úgy volt, hogy Michael Douglas játssza a főszerepet. Szerző: rbernadett