Daybreakers - A vámpírok kora

Daybreakers - A vámpírok kora

Daybreakers
Gabor

2019-re a Földön egy járvány söpör végig, aminek következtében az emberiség nagy része vámpírrá változik. A civilizáció fennmaradó része bujkálni kényszerül, hiszen vadásznak rájuk. Sokan vannak, akiket farmokon tartanak fogva, és módszeresen csapolják ki belőlük a vért. Dr. Edward Dalton (Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier (HU): 2010.04.01.

2024.04.11 Kóborló

Vámpírtársadalom

A vámpírokkal foglalkozó horrorfilmeknek elképesztően nagy múltjuk van a filmgyártásban, elég csak ha az 1922-ben bemutatott Nosferatu című produkcióra gondolunk, és onnantól kezdve szinte megszámlálhatatlan mennyiségben érkeztek eme tematikájú horro... Teljes kritika

2022.05.09 JRD

Amikor egy filmbéli vámpír a nagy világhódító terveiről beszél, miszerint mindenkiből vámpírt csinál, vajon annak mi lesz a vége azon kívül, hogy kihal az egész emberiség, vele együtt a vámpír faj is? Nézd meg a filmet és kaphatsz egy lehetséges vál... Több

Teljesen új oldalát mutatja a vámpíros filmeknek. Újszerű, és tetszetős alkotás. Logikusan levezetett történet, és ezt hűen visszaadó színészek. Ethan Hawke, Willem Dafoe és Sam Neill is komoly teljesítményt nyújtottak.

2015.08.06 kabel

Egy szépen és logikusan felépített világba kalauzol minket a rendező, nagy kár, hogy a történeten nem gondolkozott egy picivel többet. A tartásmentes karakterek pedig nem igazán segítenek ezen. Sam Neil az egyetlen, aki valami érdekeset nyújtott.

2019.07.31 Ms. Akárki

Brutális egy fantáziaképet, jövőképet vázol fel. Az emberek kihalófélben, viszont így a vámpírok is a kihalás szélére keverednek akik vámpíron élősködnek. Remek akciófantasy.

A film gyártási költségvetése 21 millió dollár volt, amiből 1 millió dollárt az ausztrál kormány biztosított a produkciónak. Szerző: Kóborló

A film forgatása az ausztrál Brisbane városában volt, 2007. július 16-a és 2007. szeptember 10-e közt.Szerző: Kóborló

A film premierje a kanadai Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon volt, 2009. szeptember 11-én.Szerző: Kóborló

A brit mozikban egy erősen vágott verzióját mutatták be azért, hogy alacsonyabb korhatár-besorolást kapjon a film, és csak a DVD-s megjelenésekor adták ki a vágatlan változatát, magasabb korhatár-besorolással.Szerző: Kóborló

Értékelés: 6.5/10
(2018. 07. 10.)
Friss vér a zsáneren belül
A kiváló ötletei ellenére sem válik majd klasszikussá, azonban megtekintése a műfaj kedvelőinek javasolt, lévén történeti koncepciója bizonyítja, hogy a filmesek hiába szívják már lassan egy évszázada a vámpírok vérét, még mindig lehet róluk újat és érdekeset mondani. Több