Holtan és eltemetve

Holtan és eltemetve

Dead & Buried

Egy kis tengerparti városkában a helyi lakosok rendszeresen lemészárolják és eltemetik a hozzájuk látogató turistákat. A holttestek azonban visszatértek és bosszúra szomjasan.

(dulkap)

Premier: 1981.05.29.

2024.02.24 Interfectorem Sabnock

Most mi van? Zombik vagy csak helyi Frankensteinek?

Gary Sherman filmje, ahol derék rendezőnk egy nagyon érdekes csavart csempészett be a finálé előttre... Potters Bluff, a nagyon érdekes és félelmetes kisváros a tenger partján, ahol semmi sem úgy működik, ahogy kellene... A kezdő képsorokban egy fotó... Teljes kritika

2020.08.08 Kóborló

A félelem kisvárosa

Nem oly rég futottam bele az 1981-es Dead & Buried (magyarul, ha minden igaz, Holtan és eltemetve címen található meg, bár nincs tudomásom arról, hogy eme film bármikor is bármilyen formában megjelent volna idehaza) című filmbe. Tulajdonképpen összek... Teljes kritika

A film összbevétele 216 166 dollár volt (imdb.com).

A film gyártási költségvetése körülbelül 3 millió dollár volt, viszont a mozipénztáraknál csúnyán megbukott a közel félmillió dolláros bevételével.Szerző: Kóborló

A filmet bemutatták az angliai mozikban, ráadásul vágatlanul, viszont a brit cenzorbizottság egészen 1990-ig nem engedélyezte a videokazettás bemutatását sehol Angliában, még megvágva sem.Szerző: Kóborló

A film két forgatókönyvírója, Dan O'Bannon (1946–2009) és Ronald Shusett már dolgoztak együtt korábban, méghozzá a méltán híressé vált, 1979-es Alien forgatókönyvírása közben.Szerző: Kóborló

A film egyik forgatókönyvírója Dan O'Bannon (1946–2009) volt, aki szerette volna, ha a neve nem kerül fel a film forgatókönyvírói közé. Ezt azért kérte, mert a vezető forgatókönyvíró, Ronald Shusett végül kihagyta az ötleteit a végső forgatókönyvből.Szerző: Kóborló