Halálos hallgatás

Halálos hallgatás

Dead Silence

Szörnyű bűncselekmény történt Ravens Fairben a múlt század negyvenes éveiben. A kisváros lakosai meglincseltek egy hasbeszélőt, akit azzal gyanúsítottak, hogy elrabolt egy fiút, aki csalónak nevezte. Mary Shaw nyelvét kivágták mielőtt megölték, majd a bábuival… Több

Rendező: James Wan
Forgatókönyvíró: Leigh Whannell, James Wan
Premier (HU): 2007.11.14.

2024.01.26 Jocpappa

10/7

Ez az egyik komfortzónás, feel-good filmem, ha nosztalgikus kikapcsolódásra vágyom. Isten áldja a kétezres éveket, annak stílusát és hangulatát! Hálás vagyok, hogy a részese lehettem! James Wan gyengébbre sikerült filmje amúgy, de így is kiváló hangulatú, gagyi nyomozós horror. Mary Shaw és a bábui rémpofáitól pedig összef*stam magam mindig is, most sem volt ez másként.

Ismét működik az amerikai szennyipar, és kitolta az újabb termékét, ami semmiről sem szól, és senkinek. Nevetséges párbeszédek, gyenge sztori és igénytelen, béna rendezés. Nagyjából ennyi. Hja, és semmi nincsen, ami ezt a filmet a horror kategóriába sorolná.

2018.08.04 indingo

Szerintem inkább halálosan gyenge volt. Nem túl erős próbálkozás. A története nevetséges és még nem is félelmetes.

2021.10.30 HanGa

Izgalmasabb és félelmetesebb történtre számítottam. Elég halovány, helyenként gagyi.

2019.01.10 Bazzzsi

Sok benne az ok-okozati hiba, nem tud meglepetést okozni. A sztoriban elcsépelt, helyenként idegesítés.

A film forgatását 2005. 07. 04-én kezdték meg Kanadában, és 2005. 11. 14-én fejezték be.Szerző: Kóborló

Idehaza mozis bemutatása nem volt, hanem egyből dvd-re adták ki, 2007. november 14-én.Szerző: Kóborló

A film elején látható Universal Pictures logója különleges, ugyanis ezt a logót használta az Universal Pictures az 1930-as években.Szerző: Kóborló

A filmet Gregg Hoffmannak (1963-2005) ajánlották, aki az egyik producere volt a filmnek.Szerző: Kóborló