Videók

Begum Para (Madhuri Dixit) gyászát vetné le, ha talál egy költőt, aki pótolhatja férjét. A költőversenyre érkezik Iftekhar (Naseeruddin Shah), aki amúgy megrögzött csaló, de a bégumot még fiatal táncosnő korából ismeri, és azóta eljutott a szerelem hatodik szintjére miatta (vonzódás, rajongás, romantika, nagyrabecsülés, imádás, megszállottság). Társa Babban (Arshad Warsi) egy ősemberi állapot szintjéről szintén eljut erre a fokra, mikor összekerül a bégum bizalmasával, Muniyával (Huma Qureshi), és négyesük egészen különös magasságokba kerül, no nem a szerelem miatt, hanem az álarcok okán.

Ország: India
Premier: 2014.01.09.

2016.12.09 e-batta

A költészet hatalma

Ismét egy gyöngyszem a fekete komédiák világából, ezúttal viszont teljes mértékben beleburkolva India varázsába. Egyrészt töméntelen mennyiségű verset hallgathatunk meg, és itt szó szerint meghallgatásról van szó, hiszen minden tiszteletem a fordítók... Teljes kritika

A film összbevétele 124 351 dollár volt (imdb.com).

A filmet agyondicsérték, hogy ez Madhuri Dixit nagy visszatérése, de annyira nem volt sikeres.Szerző: e-batta

Arshad Warsi és Naseeruddin Shah ugyanazt a szerepet alakították, mint az eredetiben (Ishqiya, 2010).Szerző: e-batta

A forgatás kezdetén a Madhuri Dixit által játszott karaktert még Shahi Begumnak hívták, de menet közben az írók átnevezték Begum Parára.Szerző: e-batta

A által játszott karaktert eredetileg Kangana Ranautnak ajánlották fel, de ő túl sokat vállalt be, és nem volt szabad időpontja a forgatásra.Szerző: e-batta