Dekameron

Dekameron

Il Decameron

Pestisjárvány pusztít Európa déli részén 1348-ban. Firenzéből sokan megpróbálnak elmenekülni a fekete halál elől. Hét nő és három férfi vidéken húzza meg magát a járvány elől. A napok azonban egyhangúan, unalmasan telnek, ezért kitalálják, hogy történetekkel szórakoztatják egymást. A szabályok szerint minden nap egy kiválasztott témára mind a tízen mondanak egy-egy történetet. A száz darabos gyűjteményből tíz történet elevenedik meg. A téma mi más lehetne, mint az érzékiség különféle megnyilvánulása a legkülönbözőbb helyzetekben.

Forgatókönyvíró: Pier Paolo Pasolini
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier: 1971 | HBO Max (2024.02.05.)

A forgatás 1970 szeptembere és októbere között zajlott, főleg Nápolyban, de a stáb forgatott többek között Sorrentoban, Casertaban, Triolban is. Egyes jeleneteket a franciaországi Loire-völgyben rögzítettek.Szerző: Kralmos

Giovanni Boccaccio azonos című, 100 novellát felsorakoztató kötetéből készült, amiből a filmben 9 elevenedik meg.Szerző: Kralmos

A film az első darabja Pasolini "Élet trilógiájának", amibe továbbá az 1972-es Canterbury mesék, valamint az 1974-es, Az Ezeregyéjszaka virágai című filmek tartoznak.Szerző: Kralmos

A film 1971-ben Ezüst Medve díjat nyert Berlinben.Szerző: Kralmos