Délibáb

Francisnak (Isaach De Bankolé), az afrikai futballistának menekülnie kell, miután kitudódik, hogy eladta az egyik mérkőzést. A magyar puszta kellős közepén, egy tanyán talál menedékre. Idővel rájön, hogy a hely nem menedék, sokkal inkább egy modern kori rabszolgatelep. Francis… Több

Rendező: Hajdu Szabolcs
Forgatókönyvíró: Hajdu Szabolcs, Lovas Nándor, Jim Stark
Ország: Magyarország, Szlovákia
Premier (HU): 2014.11.13. | Netflix (2020.09.01.) | Filmio (2023.02.23.)

KULCSSZAVAK

2016.11.26 Riot

Hajdu Szabolcs fantasztikus érzékkel mesél el egy döbbenetes történetet. Bizony, magyar koprodukcióban is születhetnek jó filmek. Az a zseniális ebben a filmben, hogy hihetetlenül kilóg a sorból. Sajnos szinte biztos, hogy nem fog túl nagy figyelmet kapni.

2016.11.10 Borga

A hortobágyi westernként is emlegetett Délibáb sajnos ezer sebből vérzik, pedig nagy reményeket fűztem hozzá. Véleményt mondani róla sem könnyű feladat, ugyanis lehetőség bőven lett volna benne, de sajnos ez a potenciál kiaknázatlan maradt. Elég sok ... Több

2015.05.02 juhasz-david93

Jól megcsinált film, nem értem, miért nem aratott nagyobb sikert. Lassú, mégsem unalmas. A magyar puszta kiválóan vizsgázott, a jövőben akár több "eastern" is készülhetne.

2016.05.10 deneslau

Nem rossz film, kissé elvont, de megfelelő hozzáállással és hangulattal értékelhető, mert átjön a mondanivaló. Hitelesek a színészek, jól összerakott a történet, frappáns a befejezés. Néha kicsit lassú, de ebben a kategóriában ez belefér.

2015.10.09 danda115

Meglehetősen lírai, lassú film. Egyes jelenetek a végsőkig vannak nyújtva. Akinek a szépérzéke képes ezt befogadni, annak okozhat esztétikai élményt a film. Aki viszont az amerikai filmekhez van szokva, az bele se kezdjen, mert ez nagyon más. Ha az a... Több

A produkcióban feltűnik a felvidéki származású Mokos Attila is.Szerző: kissjanos21

A film zenéjét Billy Martin szerezte.Szerző: kissjanos21

Torontóban adott interjújában a filmet Döbrögi és Ludas Matyi történetéhez, és a magyar valósághoz hasonlította.Szerző: ps

Kriston László filmkritikus így nyilatkozott a filmről: "A Délibáb tekinthető a szigorú narratív szabályokra rá nem kényszerült magyar szerzői filmes garnitúra elkényeztettségének újabb jeleként, de a magyar filmművész-tradíció költőiségre, líraiságra való hajlamának ékes példájaként is."Szerző: ps

jól ismeri a pusztát, hiszen Berettyószentmártonban töltötte gyermekkorát.Szerző: ps

(2015. 08. 06.)
Kerek film lett a Délibáb, de a látványvilág, a karakterek és a hangulat részletesebb kifejtésére szerintünk megérdemelt volna még harminc perc játékidőt. Több