Demóna

Demóna

Maleficent

Angelina Jolie

A tiszta lelkű lány, Demóna (Angelina Jolie) a királyság védelmére kel, mikor azt az ellenség megtámadja. A bátor felkelőt azonban elárulják, és egykor reményteli és tiszta szíve örökre eltorzul, kővé válik. Demóna úgy dönt, keményebb eszközökhöz nyúl, és varázslat segítségével áll bosszút… Több

Premier (HU): 2014.06.05. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.08.19 Ergit

Ez a mese is felnőtteknek szól. Teljesen más szemszögből, mint ahogy gyermekkorunkban olvastuk Grimméktől... Ettől függetlenül tinikortól ajánlott megnézni!

2018.01.14 Artemisia

Érdekesen indul, de ahogy átcsap Csipkerózsika történetében elcsépeltté válik. Demóna Angelina Jolie alakításában roppant erős, drámai karakter, sokkal jobb lett volna a végeredmény, ha önálló filmet kap.

Ezt a semmit még Angelica Jolie sem tudja megmenteni.Miért kellett megcsinálni?Kinek kellett megcsinálni?Nem értem,de gondolom mások is így vannak vele.

2018.01.20 mamiéstöti2

Sokkal többet vártam ettől a filmtől, még Angelina Jolie játéka se dobott a színvonalon. Egyszer azért nézhető.

2019.10.26 indingo

Ma már minden mesehősről film készül. Korábban, gyerekkoromban én Demónáról nem is hallottam. A története nekem gyermeteg volt, amellett hogy a látvány tetszett.

A Csipkerózsikában Demóna lila és a pink színekben pompázik, míg jelen filmben a komor színek dominálnak. Szerző: Bogi87

Anna Sheppard jelmeztervező Demóna ruhájának megalkotásához tanulmányozta a XV. sz-i olasz, francia festményeket és szobrokat, valamint reneszánsz műveket.Szerző: Bogi87

A Demóna valójában a Csipkerózsika előzményfilmjének tekinthető. Szerző: Bogi87

Anna B. Sheppard munkáját dicséri a kosztümök megtervezése. Korábban olyan filmeken dolgozott, mint pl. a Schindler listája, és A zongorista.Szerző: Bogi87