Der geilste Tag
VvV
Florian David Fitz

Egy dolog közös a fura és túlzottan is ambiciózus zongorista Andiban és a laza és könnyelmű Bennóban: mindkettőt halálos betegséggel diagnosztizáltak. Mivel úgy látszik, nem sok idejük van hátra, Benno meggyőzi Andit, hogy szökjenek meg a hospice-ből, hogy egy kalandos út során átéljék… Több

Forgatókönyvíró: Florian David Fitz
Ország: Németország
Premier (HU): 2016.05.26.

2021.04.24 dandelion1983

Könnyed hangvételű, mégis mély film, ami szórakoztat, megérint és elgondolkodtat. Szuper választás a szereplőpáros, a sztori, a zenéje, minden rendben van. Szerettem.

2016.05.27 Bogi87

Keserédes, sírva- vigadós történet, igazi dramedy. Bár a halál ténye végigkíséri a filmet, az mégsem erről szól. A boldogság keresése, a legkúlabb nap megélése a film fő témája.

2020.12.19 Interfectorem Sabnock Nézhetetlen

Hát nekem nem lett a legkúlabb filmem. Ezerszer lerágott csont, elcsépelt poénok és képsorok. Unalommá váló bohóckodás és semmitmondó ripacskodás. Ja, nagyjából ennyi.

2017.04.10 indingo

Tetszett a film, bár hasonló történetűt már láttam. Az orvosi "műhiba" béna volt, az asszonynak egyből feltűnt a dolog, de az orvosnak semmi. Voltak benne jó poénok.

2017.08.30 Deku

Nagyon remek film lett. Én személy szerint oda voltam érte teljesen. Nagyon jól hozták össze a történetet a karakterekkel és ettől nekem nagyon hangulatos lett. Elvarázsolt.

A film összbevétele 16 542 495 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 8 746 555 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 163 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Értékelés: 5.5/10
(2016. 06. 22.)
A németek megcsinálták a maguk erősen fiatalított verzióját A bakancslistából. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 05. 22.)
Összefoglalva: ez a film tényleg ad nekünk valamit. Mondjuk azt, hogy megkapjuk tőle az utolsó lökést, hogy felmondjunk a gyűlölt, de amúgy jó fizetést adó munkahelyünkön. Több

(2016. 05. 22.)
A legkúlabb nap enyhe túlzással a műfaj legjobbjai felvizezett verziójának tűnik, amelyben ugyan van humor, dráma és szerethető vonások, de messze nem olyan koncentrációban, mint az elvárható lenne. Több