Volt egyszer két Németország

1. évad (2015) - 8 epizód
2. évad (2015) - 0 epizód
Nikola Kastner
Jonas Nay

1983-ban Németországot a megosztottság jellemzi, miközben hidegháborús hangulat uralkodik a keleti és a nyugati blokk között. Martin Rauch, a huszonnégy éves, nyitott természetű kelet-németországi katona a titkosszolgálat parancsára beépül az 'ellenség' közé.

(hp)

Ország: Németország
Premier: 2015.02.09.

2023.04.17 Fikatours_blogger

A németeknek az a szerencséje, hogy mindkét oldalról vannak hiteles forrásaik, ezért a sorozatban látott hátteret tekinthetjük történelmi korrajznak is. A fikció része kicsit naivra sikerült, de engem szórakoztatott.

2020.12.14 Robinson76

Remekbe szabott korrajz kémtörténetbe ágyazva

A széria egy remek kémtörténet keretein belül mutatja be a kettészakadt Németországot. Mindezt olyan hitelességgel teszi, hogy a néző leül, és csak néz, és csak úgy belefeledkezik abba, amit lát. Bár klasszikus elemekkel dolgozik a sorozat, a képi világa elragadó. A díszletek és a korrajz egyszerűen nagyszerű, egyre csak bonyolódnak a szálak, így végig fenn tudja tartani a néző figyelmét. Zsánerem a műfaj, ezért nem is adhatok rá mást, mint 5 csillagot.

2016.07.05 bbozsi

Színvonalasan megcsinált jó sztori. Jó végre nem amerikai szennyeket látni ebben a műfajban is. A vége sajnos gyengusz, de talán a második évad kijavítja.

2017.08.18 penzesisti

Jól bemutatja a film a megosztott Németország hangulatát, hiteles, igaz, történelmileg helytálló. Érdekes, a főszereplő hiteles, jó karakter. Érdemes nézni.

2017.03.01 Zenta

Nagy meglepetés volt számomra ez a film, nem gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog. Egészen kiválóan összerakott, végig roppant izgalmas és üresjárat nélküli széria.