Egy ropi naplója: A nagy kiruccanás

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

A film összbevétele 20 638 993 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 76 188 952 forintot termelt. A hazai mozik összesen 61 324 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Jeff Kinney forgatókönyvíró eredetileg animációs filmnek tervezte a franchise negyedik részét. Végül mégis az élőszereplős változat készült el. Szerző: hp

Rowley karaktere sokkal nagyobb szerepet kap a filmben, mint az annak alapjául szolgáló könyvben, melyben mindössze egy visszaemlékezés erejéig tűnik fel. Szerző: hp

A film történetét számos Wimpy Kid (Egy ropi naplója) könyv inspirálta. A forgatókönyvírók a könyvsorozat több részének cselekményét gyúrták egybe. Szerző: hp

Bár hivatalosan nem rebootról van szó, a franchise előző három filmjének főszereplői nem térnek vissza a negyedik epizódban. Az alkotók teljesen új szereplőgárdát szerződtettek a filmhez. Szerző: hp

A film forgatási munkálatai 2016. szeptember 20-án kezdődtek meg Atlantában, és november 18-án értek véget. Szerző: hp

2016. július 29-én jelentették be hivatalosan, hogy elkészült az Egy ropi naplója franchise negyedik része. Szerző: hp

A 2012-es Egy ropi naplója: Kutya egy idő után az alkotók úgy nyilatkoztak, hogy nem terveznek negyedik részt. Bár öt évet kellett rá várni, mégis elkészült a folytatás. Szerző: hp