Dobozba zárt szerelem

Dobozba zárt szerelem

Boxing Helena

Nick elismert orvos, és már igazi szaktekintélynek számit, fiatal kora ellenére. Ám amennyire sikeres a szakmájában, annyira járatlan a szerelemben. Beleszeret egy gyönyörű nőbe, Helenába, aki viszont ügyet sem vet rá. Nicknek rögeszméjévé válik a lány, aki megbabonázza a férfiakat. Amikor Nick szemeláttára Helenát elgázolja egy autó, az őrült szerelmes doki nem szállíttatja kórházba a sebesült lányt, hanem otthonában megoperálja, és elzárja a külvilágtól. A beteges férfi kegyetlen és brutális módszerekkel, magához láncolja a magatehetetlen Helenát, aki beletörődik sorsába.

Premier: 1993

2020.08.25 Filmbarbár

legújabb vélemény a nap véleménye

Rémmese egy beteges szerelemről

Hogy őszinte legyek, nem biztos, hogy szívesen töltenék el egy estét a Lynch család társaságában, lehet, hogy még én is félnék, pedig nem vagyok ijedős, de a filmes tapasztalataim alapján apucinál és a lányánál is lehet némi "probléma". Jennifer Cham... Teljes kritika

2019.04.28 Anti007

Érdekes

Kevésbé ismert film, pedig szerintem egy jó thriller. Egy helyszínes, kevés szereplős, de érdekes sztori. (Nem véres, mert inkább nyomasztó.)

Az egyik kórházi jelenetben hallható, amint egy nő Dr. Lynch-et keresi.Szerző: Filmbarbár

A férfi főszerepet mind Ed Harrisnek, mind John Malkovich-nak felajánlották, de egyikük sem vállalta el.Szerző: Filmbarbár

A film több jelenetét Ed Garland atlantai ügyvéd majdnem 1400 m2-es kúriájában forgatták. Szerző: Filmbarbár

A film 1993 januárjában a Sundance Filmfesztiválon kritikusi sikerrel mutatkozott be, azonban a későbbiekben a kritikusok a porba döngölték az alkotást, és anyagilag is megbukott (mindössze 1,8 millió dollár bevételt hozott az USA-ban).Szerző: Filmbarbár