Játsz egy Opta LED projektorért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Doctor Strange

(Doctor Strange)
Doctor Strange

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Miután egy végzetes balesetben kettétört a karrierje, a zseniális, de arrogáns sebész új életet kezd egy varázsló szárnyai alatt, aki kiképezi őt, hogy szembeszállhasson a világot fenyegető gonosz erőkkel.

2017. 03. 08. 10:15

Velem lehet a baj. Meglehetősen untam. De igaz ez nagyjából majdnem minden szuperhősös filmre. Persze, persze, látványos volt meg humoros, meg misztikus, akárcsak az összes többi hasonszőrű film. Hússzor nem lehet ugyanazt beadni a népnek! Illetve de, lehet, csak lesznek, akik kifarolnak idővel. Némi ízt adnak a filmnek a filozofikus gondolatok, amit viszont a Mátrixban sokkal izgalmasabban prezentáltak. Akármerről nézem, mindenhol találok rajta fogást. Csalódás. A főszereplő menti csak a teljes kudarctól.

2016. 12. 15. 23:59

Teljesen elvesztettem a fonalat és nem értetetm, hogy mi van. Na ennél a filmnél teljesen tanácstalan voltam. Elkezdtem nézni és már az elején feltűnt, hogy valami nagyon de nagyon nincs rendben. Nem is kellett sokat várjak... ez a film teljes káosz. Hihetetlen módon nem tetszett a megvalósítása.

2016. 11. 14. 11:40

A Dr. Strange ízig-vérig az elmúlt évek sikeres Marvel receptjének terméke. Karizmatikus, izgalmas főszereplő (Cumberbatch tökéletes Strange), fantasztikus, ámbár néha túltolt látványvilág, remekül összerakott akciók és egy alapvetően működő történet. Nem forgatja ki a négy sarkából a képregénymozi műfaját, de szerethető, nézhető és a zsáneren belül a misztikus tanok, a mágia behozásával azért kellőképpen élvezetes alkotás. Az egyetlen igazi hibája ott található, hogy, mint minden új, belépő szereplő esetén, ez is eredettörténet, annak minden, kissé néhol uncsi hibájával és persze azért, bár kisebb mértékű, klassz elemével is. Ha a karakter nem született szuperhős (többnyire így van) meg kell ismernünk az életét az azzá válás előtt, az azzá válás útját és a kiteljesedését. Ebben pedig nagyon újat mondani manapság már nehéz. Mindig van egy leküzdendő probléma, akadály, ellenség, ezúttal is. Az ellenség most két irányú, de összekapcsolódnak. Az egyik fele érdekesebb, a másik kevésbé, de összességében messze nem a Marvel antagonisták élvonalába tartoznak. Szerintem. A film hangvétele érdekes..ez talán a legjobb szó, mert bár próbálkozik súlyos, felnőtt hangvétellel operálni, alapvetően egy laza, könnyedség is végigvonul a filmen, mi több a humor is egész jól működik. (Ebben IS pl. a DC-nek lenne mit tanulni.) Összességében a Strange egy egész jó, helyenként némileg pszichedelikus látványszinten túltolt, történetében kissé átlagos, de karakterekben, színészetben remek, látványos film lett, amivel a Marvel Filmes Univerzum tovább erősíti a "kozmikus" irányba haladását.

Benedict Wong
Tilda Swinton
Mads Mikkelsen
Tilda Swinton
Rachel McAdams
Benedict Cumberbatch

A Doctor Strange-et 1986 óta próbálták filmre vinni. A forgatókönyv(ek)en olyanok dolgoztak, mint Bob Gale, Alex Cox, Stan Lee és David S. Goyer. A rendezői posztra pedig az évek során olyan nevek jöttek szóba, mint Wes Craven és Guillermo del Toro. Végül Scott Derrickson kapta meg a rendezést, aki John Spaihts-szel és C. Robert Cargill-lel közösen jegyzi a forgatókönyvet.

Stan Lee és Steve Ditko, az eredeti képregény megalkotói Stephen Strange karakterét Vincent Price-ról, a híres horrorszínészről mintázták. Ezért is Vincent a figura középső neve.

Mads Mikkelsen az ötödik színész, aki egyaránt játszott gonoszt egy képregény adaptációban és egy James Bond filmben is: -Sir Christopher Lee: Az aranypisztolyos férfi (1974) és Amerika Kapitány II (1979). -Louis Jourdan: Polipka (1983) és Mocsárlény (1982). -Christopher Walken: Halálvágta (1985) és Batman visszatér (1992). -Benicio Del Toro: James Bond, a magányos ügynök (1989) és A galaxis őrzői (2014).

Movieaddicts: Doktor Strange
Tény, hogy kell egyfajta gyermeklelkűség az alkotás befogadásához, de aki képes “kitágítani elméjét” annak nagyon be fog jönni ez a film. 8/10
Revizor: SZTAHANOV VARÁZSOL HOLLYWOODBAN
A Marvelnek ha nem is a legeredetibb, de a leglátványosabb filmje ez a pszichedelikus szuperhősmozi. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA.
VOX.hu - Doctor Strange
Idén a Marvel Mozis Univerzum átlendült a második fázisból a harmadikba – igen, ilyen fázisoknak nevezett stációkban épül a filmtörténet legambiciózusabb narratívaépítési-kísérlete. A mostani kilenc (!) filmből fog állni, az Amerika Kapitány – Polgárháborúval vette kezdetét, ez pedig a második fejezet. 80/100