Doktor Strange

Mads Mikkelsen
Tilda Swinton
Rachel McAdams
Benedict Cumberbatch

A világhírű idegsebész, Dr. Stephen Strange élete tragikus fordulatot vesz egy szörnyű autóbaleset következtében. Miután a kezeit attól kezdve használni képtelen orvosnak a hagyományos gyógymódok nem használnak, valószínűtlen helyen talál segítséget - egy titokzatos himalájai enklávé,… Több

Forgatókönyvíró: Stan Lee, Steve Ditko
Premier (HU): 2016.11.03. | Disney+ (2022.06.14.)

Penge  (2025)

Mennydörgők  (2025)

Több

2024.02.23 Marci Gál

Egy igazán nézhető film

Marvel-filmek közül ez az egyik kedvenc filmem! Mivel az univerzum és az asztráltest titkait tárja fel!

2022.04.09 Artemisia

a nap véleménye

Új dimenziók

A Marvel alapvetően materialista világától kissé elszakad az MCU egyik legkülönösebb hősének, Doctor Strange-nek a bemutatkozó filmje. Szokásos eredettörténetként indul, az egoitsa, egzakt gondolkodású Dr. Stephen Strange életvitelét és napi rutinjá... Teljes kritika

2021.12.21 Yosihiro

Doktor

Ezt a filmet ugyan láttam már többször, de most véleményezem. Azt hiszem, ha a Marvel filmjeihez hasonlítjuk, akkor nagyot tévedünk, de másrészt a Marvel Univerzumban hatalmas szerepet kap Strange. Én igazából ezt a filmet tömörnek érzetem, és csinál... Teljes kritika

2017.04.10 indingo

Ezt az idősíkos dolgot nem tudom átérezni. Az Eredet című film jutott róla eszembe. Az első 30 perc tetszett, utána nekem már egy katyvasz az egész.

2016.11.05 Thibo84

Ez a film egy komoly vérfrissítése a Marvel univerzumnak. Benedict Cumberbatch zseniális választás volt Strange szerepére. A látványvilág lenyűgöző. Többször olvastam, hogy az Eredet című filmhez hasonlítják. Hát, az a véleményem, hogy az Eredet a nyomába sem érhet.

A film összbevétele 677 718 395 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 354 392 620 forintot termelt. A hazai mozik összesen 236 840 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Benedict Cumberbatch a címszereplő mellett a főgonoszt, Dormammut is életre keltette.Szerző: Artemisia

Az eredeti tervek szerint az álomdimenziót uraló Rémálom lett volna a film főgonosza.Szerző: Artemisia

Jon Favreau rendező Rachel McAdamsnek szánta Pepper Potts szerepét az első Vasember-film során. A színésznő akkor visszautasította a szerepet, azonban a Marvel sikerét látva örömmel elvállalta Christine Palmer szerepét.Szerző: Artemisia

A képregényes alapok szerint Doctor Strange Donna nevű, fiatalon elhunyt húga miatt választja az orvosi pályát. Donna szerepére castingolták is Lulu Wilsont, és leforgattak néhány jelenetet, azonban ezek nem kerültek be a kész filmbe.Szerző: Artemisia

(2016. 11. 04.)
Sztahanov varázsol hollywoodban
A Marvelnek ha nem is a legeredetibb, de a leglátványosabb filmje ez a pszichedelikus szuperhősmozi. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

(2016. 11. 05.)
Doctor Strange
Nem szolgál érdemi meglepetéssel - legfeljebb pár kisebb "Hűha! pillanattal - és az igazán merész döntések előtt megint visszahőköl, amit egy kezdő mágusnak még ugyan elnézünk, de egy rutinos stúdiónak már kevésbé. Több

(2016. 11. 04.)
Doctor Strange
Idén a Marvel Mozis Univerzum átlendült a második fázisból a harmadikba – igen, ilyen fázisoknak nevezett stációkban épül a filmtörténet legambiciózusabb narratívaépítési-kísérlete. A mostani kilenc (!) filmből fog állni, az Amerika Kapitány – Polgárháborúval vette kezdetét, ez pedig a második fejezet. Több

(2018. 02. 28.)
Doctor Strange
A Doctor Strange-et bátran merem ajánlani a képregény rajongóknak és a laikusoknak is. A forgatókönyv és a CGI is meglehetősen jól sikerültek, és ennél jobb szereplőgárdát nehezen toborozhattak volna össze. Több

(2016. 11. 03.)
Tény, hogy kell egyfajta gyermeklelkűség az alkotás befogadásához, de aki képes “kitágítani elméjét” annak nagyon be fog jönni ez a film. Több
Loki
The Defenders