Doktor Szöszi

Doktor Szöszi

Legally Blonde

Elle Woods (Reese Witherspoon) egy sikeres lány, a gimiben ő volt Miss Június, ő vezette a leányszövetséget, és mindenek felett gyönyörű természetes szőke haja van. A barátja a jóképű Warner, akivel komoly terveket szövögetnek. Egy nap viszont Warner úgy dönt, hogy véget vet… Több

Forgatókönyvíró: Karen McCullah Lutz, Kirsten Smith
Premier (HU): 2001.11.29. | HBO Max (2022.02.13.) | Netflix (2023.05.01.)

2022.12.16 Ildikó Bacskai

Doktor Szöszi (2001)

Bármennyire is nehéz elfogadni, meghatározó kultfilm. Talán komolytalannak tűnik, a rendezés erőltetetten rózsaszín és kaotikus, de pontosan ezen a szűrön keresztül döntöget tabukat és engedi a látszat mögé látni azokat, akik kíváncsiak rá. Ez csajos filmnek tűnik, de ennél sokkal többről van szó, a film egy "szőke" nő karakterének útvonalán áll ki a nőkért egységesen. A film szórakoztató és aranyos, de én nem ezért preferálom, hanem annak mélyebb mögöttes tartalma miatt.

2020.09.11 Dorkateo

Pasiknak nem ajánlott

Ez a film csak csajoknak készült (én se pontozom le a véres filmeket....) Pasiknak kéretik meccsre menni. Mi nők, pedig nyugodtam élvezkedünk a rózsaszín habos mesében. Mert igenis el akarjuk hinni, hogy lehetünk cukik és sikeresek egyszerre.

2017.10.17 ArpiHajdu és Réci

Hát ez a film ennél rózsaszínebb már nem is lehetne. Ennek ellenére én szeretem, már csak Reese Witherspoon miatt is, aki előtt le a kalappal, hogy ez után a szerep után nem skatulyázódott be teljesen, hanem épp ellenkezőleg, bebizonyította, hogy tud... Több

2017.10.23 Deku

Nem volt igazán rossz viszont én más fajta horderejű filmeket preferálok leginkább. Nem volt totális bénaság, de valahogy mégse éreztem rajta azt, hogy most, hú de oda lennék a filmért. Így most sajnos negatívan szavazok rá.

2019.07.25 Ms. Akárki

Kellemes kikapcsolódás volt. Igazán jó volt Elle igazi csajos kis életébe betekinteni. Rózsaszín köd és szerelemszálak tömkelege. A zenéje kellemes pörgős popzene.

A diplomaosztós részt utólag adták a filmhez. Londonban forgatták le a Dulwich College-ban, amikor a film több színésze is a városban tartózkodott. Reese Witheerspoon és Luke Wilson mindketten parókát viseltek az utójelenet forgatásakor, ugyanis Witherspoon a Bunbury című film miatt változtatott a frizuráján, Wilson pedig a Tenenbaum, a háziátok miatt leborotválta a haját.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Reese Witherspoon a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Érdekesség, hogy Jessica Cauffiel több reklámfilmben is szerepelt: Wendy's (1999), Maybelline(1999), Pizza Hut(1998), Ford(1998-2000).Szerző: Szivárvány1

A film 142 millió dollár bevételt hozott.Szerző: mamiéstöti2