The Doors

A legendás The Doors nevű zenekart, dalait és énekesét számos történet övezi. Ez a film pedig most feltárja őket előttünk. Teszi mindezt olyan elementáris erővel, amely már-már a valóság határait feszegeti, hiszen a cél nem más, mint áttörni a "másik oldalra".

Kábítószeres látomások,… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier (HU): 2022.05.19.
Forgalmazó: Pannonia Entertainment

2024.02.07 R9CK3R

Nagyon tetszett, páratlan volt, ugyanakkor nagyon szomorú is sajnos, de megéri a 2 és fél órát rászánni, mert minden lényegeset bemutat részletesen!

2020.04.30 elekm90

Sajnos több okból nem tetszett Oliver Stone alkotása. Egyrészt a The Doors zenéje eléggé háttérbe került a legnagyobb slágerek meg-megjelentek a filmben, de ennél nagyobb hangsúlyt is kaphatott volna a banda munkássága. Másrészt bár alapvetően jó öt... Több

2022.05.27 Fikatours_blogger

Változnak az idők, és vele együtt mi is

Úgy emlékeztem, hogy ez egy tök jó film volt, de így, harminc év után már nem tetszett annyira, pedig a Doors egyedi hangzásáért még mindig odavagyok.

2023.05.17 ospir

Csodás képvilág

Eszméletlen, hogy filmben maga Val Kilmer énekel. Ajánlom mellé a The Doors (1991) - scene comparisons videót, illetve a When You're Strange dokumentumfilmet.

2015.05.26 zsanett0820

Aki szereti a Doors együttes zenéjét, az imádni fogja ezt a filmet! Megnézve az ember úgy érzi, hogy a lehető legjobban megismerte Jim Morrisont és Pamelát. Val Kilmert remek választásnak tartom Morrison szerepére, hiszen külsőleg is hasonlít, és kit... Több

Jim Morrison szerepét a "The Cult" nevű rockzenekar énekesének, Ian Astburynek is felajánlották.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben Oliver Stone is feltűnik: ő alakítja a UCLA professzorát.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Val Kilmer a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Val Kilmer az általa megtestesített énekes ruháit hordta, hogy minél élethűbben tudja hozni karakterét.Szerző: mamiéstöti2

(2016. 10. 02.)
Jim Morrison és a legendája ennél sokkal többet érdemelt volna. Nem hozza tűzbe a nézőt Oliver Stone életrajzi filmje, hiába dübörög benne az igazi rockzene.
6/10 Több